Jarota w wielkim finale Pucharu Polski!

Jarociniacy wygrali wyjazdowe spotkanie 1/2 finału Okręgowego Pucharu Polski z Pogonią Nowe Skalmierzyce 5:1. Na listę strzelców wpisali się następujący zawodnicy: Jacek Pacyński (2), Mateusz Dunaj, Krzysztof Czabański oraz Wiktor Płaneta. W finale nasza drużyna zagra z KKS 1925 Kalisz.

Od początku meczu podopieczni Janusza Niedźwiedzia dominowali na boisku i strzelenie pierwszej bramki było kwestią czasu. W 14. minucie Hubert Antkowiak zgrał piłkę wzdłuż pola karnego do Jacka Pacyńskiego, który z bliskiej odległości pokonał bramkarza gospodarzy. Dosłownie dziewięć minut później jarociński zespół zdobył kolejną bramkę. Drugiego gola w tym pojedynku zdobył doświadczony Jacek Pacyński. Piłkarze z Nowych Skalmierzyc w końcówce pierwszej części gry zdobyli niespodziewanie bramkę kontaktową. Po wrzutce z lewej strony boiska piłkę głową do siatki skierował Tomasz Kaczmarek.

W drugiej połowie drużyna Jaroty zdominowała wydarzenia na boisku. W 58. minucie Jakub Kiełb wygrał pojedynek biegowy z wychodzącym bramkarzem gości i zgrał futbolówkę głową do Mateusza Dunaja, a ten strzałem do pustej bramki podwyższył wynik spotkania. Czwartą bramkę dla zespołu z Jarocina pięknym uderzeniem z lewej nogi zdobył Krzysztof Czabański. Wynik meczu ustalił Wiktor Płaneta, który pokonał bramkarza z Nowych Skalmierzyc w sytuacji sam na sam.

W wielkim finale Okręgowego Pucharu Polski podopieczni Janusza Niedźwiedzia zagrają z KKS 1925 Kalisz. Data i miejsce meczu ustalone zostanie na poniedziałkowym (25.04.2016 rok) posiedzeniu Zarządu Kaliskiego OZPN.

Pogoń Nowe Skalmierzyce – Jarota Hotel Jarocin 1:5 (1:2)

0:1 – Jacek Pacyński (14′)

0:2 – Jacek Pacyński (23′)

1:2 – Tomasz Kaczmarek (45′)

1:3 – Mateusz Dunaj (58′)

1:4 – Krzysztof Czabański (66′)

1:5 – Wiktor Płaneta (76′)

Jarota: Marek Szulc – Jędrzej Ludwiczak (46′ – Jakub Kiełb), Sebastian Kopeć (46′ – Mikołaj Marciniak), Dawid Piróg, Piotr Skokowski (63′ – Alan Janowski), Jakub Czapliński, Mateusz Dunaj, Jacek Pacyński, Krzysztof Czabański, Michał Grobelny, Hubert Antkowiak (58′ – Wiktor Płaneta).