Junior Młodszy: Zwycięstwo na koniec sezonu

Podopieczni Mirosława Czajki w ostatnim swoim spotkaniu w Lidze Wojewódzkiej w sezonie 2015/16 odnieśli pewną wygraną nad Olimpią Koło 3:0. Piłkarze z Jarocina zakończyli rozgrywki na czwartym miejscu.

Cały sobotni mecz przebiegał pod dyktando jarocińskiej drużyny. Rywale z Koła ograniczyli się tylko sporadycznych akcji z kontrataku, natomiast zespół z Jarocina dominował na boisku pod każdym względem. Jednak pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron podopieczni Mirosława Czajki zagrali skuteczniej. W 43. minucie pierwszą bramkę w spotkaniu z rzutu karnego zdobył Szymon Grodzki. W 59. minucie indywidualną akcją popisał Patryk Rzepka, który pięknym strzałem z okolicy jedenastego metra umieścił piłkę w siatce. Wynik meczu w 73. minucie ustalił Alan Janowski. 17-letni piłkarz Jaroty bezpośrednim uderzeniem z rzutu rożnego zaskoczył zdezorientowanego bramkarza rywali.

JKS Jarota Jarocin – Olimpia Koło 3:0 (0:0)

Jarota: Krzysztof Konieczny – Alan Janowski, Szymon Grodzki, Mikołaj Dzierla, Jakub Klauza, Mikołaj Grygiel (70′ – Adam Ratajczak), Wojciech Nowak, Dawid Idzikowski, Patryk Rzepka, Dawid Kowalski, Hubert Pieniężny (70′ – Bartosz Branicki).