Juniorskie granie w Zbiersku

W ostatnim spotkaniu Klasy Okręgowej gr. 6 zobaczyliśmy aż piętnastu zawodników z Akademii „Jarota”. Podopieczni trenera Czajki sprawdzili się na tle doświadczonych piłkarzy ze Zbierska.

Jarota II Witaszyce jest już myślami przy środowym meczu z Meblorzem Swarzędz. Ten pojedynek zadecyduje o tym czy rezerwy JKS-u w przyszłym sezonie zagrają w V lidze. Jednak wcześniej rozegrano ostatnią serię spotkań w Klasie Okręgowej, w której nasi gracze udali się pod Kalisz. Sobotnia rywalizacja toczyła się bez żadnej presji. Obie ekipy w pierwszej połowie nie potrafiły stworzyć sobie stuprocentowych sytuacji strzeleckich, ale dobra postawa w defensywie młodych zawodników z Jarocina mogła napawać optymizmem na drugie czterdzieści pięć minut. Gospodarze lepiej wyglądali za to po zmianie stron. Wtedy pięć razy pokonali urodzonego w 2005 roku – Mateusza Kosmalskiego.

Rezerwy jarocińskiego klubu zakończyły zmagania w sezonie rozgrywkowym 2020/21 na drugim miejscu w Red Box Klasie Okręgowej z dorobkiem 71. punktów i bilansem bramkowym – 123:47. Już w środę, 30 czerwca drugi zespół Jaroty czeka baraż o awans do V ligi z wicemistrzem grupy drugiej.


CKS Zbiersk – Jarota II Witaszyce 5:0 (0:0)
1:0 – Damian Konieczny (48′)
2:0 – Tomasz Grabka (50′)
3:0 – Patryk Sołtysiak (75′)
4:0 – Patryk Sołtysiak (71′)
5:0 – Patryk Sołtysiak (83′)

Jarota II Witaszyce: Mateusz Kosmalski – Mikołaj Kowalski (79′ – Bartosz Dyoniziak), Piotr Stachowiak, Maurycy Skowroński, Szymon Bogaczyk, Kacper Boruta, Aleksander Pisarczyk, Miłosz Bolek (79′ – Jakub Wasik), Bartosz Kantek (79′ – Miłosz Nowak), Bartosz Borysiak, Jakub Orzłowski (79′ – Jakub Bartkowiak).

Skalmierzyce
Jarota Jarocin
Jarota Jarocin
1:2
Elana Toruń