Juniorzy A1 – podsumowanie sezonu 2020/21

Czas na ostatnie podsumowanie związane z naszymi drużynami młodzieżowymi dot. poprzedniej kampanii. Najstarsza ekipa z Akademii JKS-u w Lidze Wojewódzkiej zajęła dwunaste miejsce.

Raz wygrywasz, a raz się uczysz na błędach i w przypadku szkolenia to przysłowie pasuje do zawodników z rocznika 2002 i 2003, którzy rywalizowali na szczeblu wojewódzkim w czternastozespołowej grupie. Jarociniacy zmagania zakończyli z dorobkiem dwudziestu ośmiu „oczek”. Na ten bilans złożyło się osiem wygranych, cztery remisy i czternaście porażek. Co ważne większość piłkarzy z tej drużyny zadebiutowała już w Klasie Okręgowej. To właśnie oni będą stanowić o sile Jaroty II Witaszyce w najbliższym czasie. Najskuteczniejszym strzelcem juniorów starszych był Maurycy Skowroński, który strzelił osiem bramek. Futbolówkę do siatki po pięć razy skierowali także Bartosz Kantek oraz Mikołaj Szcześniak.

Podopieczni trenera Czajki nie odnieśli sukcesu sportowego, ale z optymizmem patrzą w przyszłość, w której przyjdzie im zagrać wyłącznie z rywalami urodzonymi w 2003 i 2004 roku. Mamy nadzieję, że wtedy będą mieli znacznie więcej powodów do radości. Juniorzy w najbliższym czasie powinni poznać swoich przeciwników w sezonie 2021/22.  

Tabela końcowa – Liga Wojewódzka A1 Junior gr. 2:

Kadra juniorów A1 (rocznik 2002-2003): Dawid Bartkowiak, Jakub Bartkowiak, Szymon Bogaczyk,  Miłosz Bolek, Kacper Boruta, Bartosz Borysiak, Antoni Bzodek, Bartosz Dyoniziak, Bartosz Kantek, Mateusz Kosmalski, Mikołaj Kowalski, Bartosz Marciniak, Miłosz Nowak, Miłosz Nowakowski, Aleksander Pisarczyk, Maurycy Skowroński, Piotr Stachowiak, Mikołaj Szcześniak, Jakub Szymański, Bartosz Szymkowiak, Norbert Tokarz, Damian Walkowiak, Jakub Wasik.

Zawisza
Jarota Jarocin
Jarota Jarocin
0:2
Pogoń II