Juniorzy B1 – podsumowanie sezonu 2020/21

To była świetna runda wiosenna w wykonaniu piłkarzy z rocznika 2004. Tak w skrócie można podsumować ostatnie półrocze podopiecznych Piotra Skokowskiego.

Wiosną zespół juniorów młodszych B1 punktował jak na zawołanie. W ośmiu ligowych potyczkach zdobyli aż szesnaście punktów, co dało im ostatecznie szóste miejsce w ligowej tabeli. Co ciekawe więcej „oczek” zapisali na swoim koncie jedynie piłkarze Warty Poznań. Jarociniacy pomimo słabszej postawy w pierwszej części sezonu 2020/21 zdołali wyprzedzić trzy drużyny w tabeli. Dokładniej za nimi sklasyfikowane zostały ekipy z Kościana, Koła i Słupcy. Jarota w ostatnich miesiącach pokazała, że jest w stanie wygrywać z czołowymi wielkopolskimi klubami. Świadczą o tym wygrane nad Górnikiem Konin (3:1) czy Polonią Środa Wielkopolska (3:0).

Kadra liczyła łącznie osiemnastu zawodników. Natomiast najwięcej bramek dla JKS-u w całej kampanii strzelił Marcin Wyrwas, który sześć razy skierował piłkę do siatki. Oprócz niego instynktem strzeleckim imponowali Patryk Krawczyk (5) Igor Chlebowski (4) oraz Filip Szydlik (4) – urodzony w 2005 roku.

Tabela końcowa – Liga Wojewódzka B1 Junior gr. 2:

Kadra juniorów B1 (2004): Kamil Banaszak, Maksymilian Bernat, Fabian Borkowski, Igor Chlebowski, Łukasz Izydorczyk, Alex Jankowiak, Igor Jeńczak, Dominik Komorniczak, Mateusz Kosmalski, Patryk Krawczyk, Wojciech Lamprecht, Piotr Like, Bartosz Marciniak, Adam Nowak, Filip Szydlik, Wojciech Wojtczak, Marcin Wyrwas, Jan Ziętkowski.

Zawisza
Jarota Jarocin
Jarota Jarocin
0:2
Pogoń II