Juniorzy B2 – podsumowanie sezonu 2020/21

Na wysokim czwartym miejscu zmagania w Lidze Wojewódzkiej zakończyli piłkarze z rocznika 2005. Podopieczni Krzysztofa Matuszka zdobyli 27. punktów w szesnastu meczach.

Jarociniacy w ostatnim roku rywalizowali z najlepszymi ekipami okręgu kaliskiego, konińskiego i leszczyńskiego. W pewnym momencie zawodnicy JKS-u włączyli się nawet w walkę o mistrzostwo, ale w decydujących spotkaniach górą okazali się rywale z Konina czy Ostrzeszowa. Ostatecznie więc zespół Jaroty zakończył kampanię na szczeblu wojewódzkim tuż za Górnikiem, Polonią Leszno oraz KKS-em Kalisz. Natomiast nasi juniorzy młodsi B2 w pokonanym polu pozostawili pięć innych drużyn. Najlepszym strzelcem był Filip Szydlik, który aż piętnaście razy pokonywał bramkarzy rywali. Ponadto dziewięć goli zdobył Maciej Siekierski, a jedno trafienie mniej zapisali na swoim koncie Łukasz Kaczmarek i Wiktor Poczta.

W sezonie 2021/22 piłkarze z Jarocina będą już rywalizować w Lidze Wojewódzkiej B1 Junior. Z uwagi na ostatnią modyfikację rozgrywek młodzieżowych przez Wielkopolski ZPN zmagania na szczeblu wojewódzkim w kat. B1-D2 toczyć się będą w dwóch grupach ośmiozespołowych w systemie dwurundowym. Jarota w najbliższym czasie powinna poznać swoich przeciwników. Pierwszą serię spotkań zaplanowano na 14-15 sierpnia.  

Tabela końcowa – Liga Wojewódzka B2 Junior gr. 2:

Kadra juniorów B2 (rocznik 2005): Jakub Bukowski, Nikodem Dryjański, Kewin Drzewiecki, Gracjan Góral, Tobiasz Grabowski, Łukasz Kaczmarek, Kacper Kaczmarek, Hubert Kasprzak, Szymon Marcinek, Bartosz Matuszewski, Norbert Merdziński, Krystian Olejniczak, Kacper Nowicki, Wiktor Poczta, Szymon Roszyk, Stanisław Rutkowski, Maciej Siekierski, Paweł Skórski, Dawid Stolecki, Wojciech Symenko, Filip Szydlik, Tobiasz Szymczak, Dariusz Walczak, Kamil Woś, Beata Wrembel.

Zawisza
Jarota Jarocin
Jarota Jarocin
0:2
Pogoń II