Juniorzy bez punktów na wyjazdach

Z zerowym dorobkiem punktowym wrócili z meczów wyjazdowych zawodnicy naszych zespołów juniorskich, którzy zmuszeni byli uznać wyższość Sokołowi Szamocin – Football Academy i Marcinkom Kępno.

Na boisku w Szamotułach juniorzy starsi JKS Jarota Jarocin zameldowali się w sobotę. Niestety podopieczni Sławomira Udzika nie będą miło wspominać wizyty u lidera rozgrywek. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym. W 70. minucie miejscowych na prowadzenie wyprowadził Dominik Kubiak. Trzynaście minut później druga bramkę dla Sokoła zdobył Jacek Zdrojewski, a w 85. minucie wynik spotkania ustalił Damian Buczek.

Zespół z Jarocina wciąż zajmuje piąte miejsce w ligowej tabeli ze stratą jednego punktu do czwartej Stali Pleszew.

Sokół Szamocin – Football Academy – JKS Jarota Jarocin 3:0 (0:0)

Jarota: Mateusz Czapulak – Alan Janowski, Dawid Idzikowski, Patryk Rzepka, Konrad Glinkowski, Bartosz Schubert, Damian Tomczak, Marcel Hudak, Mikołaj Dzierla, Jakub Klauza, Konrad Kwiatkowski.

Drugiej porażki w rundzie wiosennej doznali juniorzy młodsi JKS Jarota Jarocin, którzy w spotkaniu 16. kolejki ulegli Marcinkom Kępno 0:3. Wprawdzie piłkarsko podopieczni trenera Mirosława Czajki w niczym nie ustępowali rywalom, niestety nieco zabrakło doświadczenia (większość zawodników z rocznika 2001 tj. Trampkarz Starszy).

Bramki dla gospodarzy padły w pierwszej i drugiej części gry. Na listę strzelców wpisali się następujący zawodnicy: Wiktor Łuczak (2) oraz Bartosz Bęś. Zespół z Jarocina obecnie zajmuje szóste miejsce w rozgrywkach, które gwarantuje utrzymanie w Lidze Wojewódzkiej na następny sezon.

Marcinki Kępno – JKS Jarota Jarocin 3:0 (1:0)

Jarota: Krzysztof Konieczny – Bartosz Branicki, Emil Duda, Mateusz Gabryszak, Wojciech Kidoń, Mateusz Klapczyński, Dawid Kowalski, Przemysław Radziejewski, Adam Ratajczak, Kamil Urbaniak, Mikołaj Zdunek.