Juniorzy młodsi B1 lepsi w derbach

Podopieczni Krzysztofa Matuszaka odnieśli czwarte zwycięstwo w rundzie wiosennej sezonu 2021/22. Nasi piłkarze z rocznika 2005 na własnym terenie ograli Polonię Środa Wielkopolska 2:1.

Od pierwszych minut bliżej zdobycia bramki byli gospodarze, którzy raz za razem przebywali w polu karnym swoich przeciwników. Dobra gra Jaroty została nagrodzona w trzecim kwadransie gry. Wtedy na listę strzelców wpisali się Filip Szydlik i Maciej Siekierski. Dwubramkowe prowadzenie miejscowych miały oczywiście wpływ na to, jak konfrontacja wyglądała po przerwie. Średzka ekipa ruszyła do odrabiania strat, a zespół z Jarocina szukał swoich szans w szybkich kontratakach. Ostatecznie pojedynek zakończył się wygraną żółto-czerwono-niebieskich 2:1, bo sześćdziesiątej trzeciej minucie do własnej siatki trafił jeden z graczy JKS-u.

Juniorzy młodsi B1 z dorobkiem trzynastu punktów zajmują czwarte miejsce w Lidze Wojewódzkiej prowadzonej przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. Teraz zawodników trenera Matuszaka czeka pojedynek wyjazdowy z Victorią Ostrzeszów, który został zaplanowany na 15 maja o godzinie 11:00.

Liga Wojewódzka B1 Junior (RW – 9. kolejka – 7.05.2022 roku)
Jarota Jarocin – Polonia Środa Wlkp. 2:1 (2:0)

Jarota Jarocin: Mikołaj Marciniak – Nikodem Dryjański, Antoni Maciejewski, Stanisław Rutkowski (58′ – Grzegorz Rebelka), Łukasz Tomczak, Filip Szydlik, Mateusz Hałas, Dariusz Walczak, Kamil Woś, Wiktor Mąka, Maciej Siekierski.