Juniorzy młodsi B1 pokonali lidera!

Trzy punkty trafiły na konto podopiecznych trenera Krzysztofa Matuszaka. Piłkarze urodzeni w 2005 roku wygrali z aktualnym liderem rozgrywek Ligi Wojewódzkiej B1 Junior.

Jarociniacy od pierwszego gwizdka sędziego dążyli do zwycięstwa. Ekipie Jaroty udało się wyjść na prowadzenie w 35. minucie. Wtedy skutecznym uderzeniem popisał się Nikodem Dryjański. Goście z Leszna odpowiedzieli przed zejściem do szatni. Rywale JKS-u gola na 1:1 strzelili z rzutu karnego. Druga część sobotniego spotkania to świetna postawa naszych graczy, którzy zagrali bardziej ofensywniej. I tak w 65. minucie autorem zwycięskiego trafienia był 16-letni Dryjański. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i niezwykle cenne trzy „oczka” mogli dopisać na swoje konto piłkarze z Jarocina.

Dzięki tej wygranej zespół Krzysztofa Matuszaka awansował w ligowej stawce na czwartą pozycję. Juniorzy młodsi B1 w szóstej kolejce podejmą na wyjeździe Polonię Środa Wielkopolska.

Liga Wojewódzka B1 Junior (5. kolejka – 11.09.2021 roku)
Jarota Jarocin – Polonia Leszno 2:1 (1:1)

Jarota Jarocin: Mikołaj Marciniak – Nikodem Dryjański, Antoni Maciejewski, Stanisław Rutkowski (77’ – Kamil Woś), Łukasz Tomczak, Filip Szydlik, Wiktor Poczta, Dariusz Walczak, Mateusz Hałas, Kewin Drzewiecki (81’ – Wiktor Mąka), Maciej Siekierski.

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Jarocin, w związku z realizacją zadania publicznego pod nazwą: „ JKS Jarota – Jarocińska Młodzież gra!”