Juniorzy młodsi B1 remisują z Ostrovią

Ekipa Jaroty z rocznika 2006 zakończyła pierwszą część rundy jesiennej. Juniorzy B1 w ostatni weekend po dobrym spotkaniu zremisowali z Ostrovią Ostrów Wielkopolski 3:3.

Od pierwszego gwizdka sędziego było widać, że obie ekipy interesują wyłącznie trzy punkty. Jednak w roli faworytów stawiani byli gospodarze, którzy w poprzednim sezonie dwukrotnie triumfowali nad JKS-em. Żółto-czerwono-niebiescy nic sobie z tego nie robili i jako pierwsi cieszyli się z prowadzenia. Autorem gola był Tomasz Pilarczyk. Strzelec pierwszego gola niestety po pół godzinie gry musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Ponadto z każdą minutą zespół Ostrovii zaczął coraz śmielej sobie poczynać, czego efektem były trzy bramki. Na szczęście dla Jaroty trafili jeszcze Szymon Kolasiński oraz Bartosz Szyszka. Ostatecznie więc sobotnia konfrontacja zakończyła się sprawiedliwym podziałem punktów.

Juniorzy młodsi B1 po siedmiu kolejkach mogą pochwalić się dorobkiem czternastu „oczek”, co daje im w tej chwili wysoką drugą lokatę w Lidze Wojewódzkiej! Jarociniacy rundę rewanżową rozpoczną od domowego starcia z SKP Słupca już 1 października, z którym dość nieoczekiwanie przegrali w połowie września.

Liga Wojewódzka B1 Junior (7. kolejka – 24.09.2022 roku)
Ostrovia Ostrów Wlkp. – Jarota Jarocin 3:3 (1:1)

Jarota Jarocin: Jan Wieczorek (46′ – Adam Sobczyk) – Jakub Bolek (46′ – Jakub Szymanek), Bartosz Garbacz, Wojciech Gałązka, Igor Deichsler, Przemysław Gościniak (60′ – Paweł Skórski), Nikodem Roguszczak, Tomasz Pilarczyk (32′ – Krystian Olejniczak), Mateusz Hałas, Wojciech Rzepa (55′ – Bartosz Szyszka), Szymon Kolasiński.