Juniorzy młodsi B1 umacniają się w czołówce

Podopieczni Krzysztofa Matuszaka bez większych problemów pokonali Sokół Kleczew 5:1. Dzięki tej wygranej nasi zawodnicy z rocznika 2005 utrzymali trzecie miejsce w Lidze Wojewódzkiej.

Jarociniacy do tego starcia przystępowali z poczuciem dużego niedosytu po ostatnim pojedynku ligowym na „Majkowskim Wembley” w Kaliszu. Gospodarze wygrali 2:0, ale niestety w trakcie całego meczu sędziowanie pozostawiało wiele do życzenia. Juniorzy młodsi B1 szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie za sprawą Mateusza Hałasa. Przed zmianą stron na listę strzelców wpisali się również Filip Szydlik, Maciej Siekierski oraz Nikodem Dryjański. Taki stan rzeczy sprawił, że gracze JKS-u po pierwszych czterdziestu pięciu minutach prowadzili różnicą pięciu goli. Druga połowa nie przyniosła nam już tylu trafień. Jedyną bramkę strzelili goście w 86. minucie.

Piłkarze Jaroty po dziewięciu rozegranych spotkaniach w rundzie jesiennej legitymują się dorobkiem dziewiętnastu „oczek”, co daje im w tej chwili najniższe miejsce na podium. Zespół trenera Matuszaka w nadchodzącą sobotę uda się do Leszna na konfrontację z aktualnym liderem rozgrywek – Polonią 1912.

Liga Wojewódzka B1 Junior (11. kolejka – 23.10.2021 roku)
Jarota Jarocin – Sokół Kleczew 5:1 (5:0)

Jarota Jarocin: Mikołaj Marciniak – Kamil Woś, Dariusz Walczak, Nikodem Dryjański, Mateusz Hałas (75’ – Gracjan Góral), Wiktor Mąka, Filip Szydlik, Wiktor Poczta, Łukasz Tomczak, Kewin Drzewiecki (72’ – Szymon Maricnek), Maciej Siekierski.

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Jarocin, w związku z realizacją zadania publicznego pod nazwą: „ JKS Jarota – Jarocińska Młodzież gra!”