Juniorzy młodsi B1 wrócili do wygrywania!

Gracze z rocznika 2007 odnieśli upragnione zwycięstwo w Lidze Wojewódzkiej. Jarociniacy na własnym boisku w ostatnią niedzielę ograli Victorię Ostrzeszów 6:4.

Przed rozpoczęciem spotkania w uprzywilejowanej pozycji byli nasi przeciwnicy. Wszystko za sprawą ligowej tabeli, w której ekipa z Ostrzeszowa miała pięć punktów przewagi nad JKS-em. Początek tej konfrontacji należał także do przyjezdnych, którzy dość szybko objęli prowadzenie. Podopieczni Piotra Stachowiaka pokazali jednak, że potrafią grać w piłkę na szczeblu wojewódzkim i schodzili na przerwę w znacznie lepszych humorach. Duża w tym zasługa Marcela Maćkowiaka – strzelca trzech goli dla Jaroty! Druga połowa przyniosła nam po trzy bramki dla obu ekip. Dla gospodarzy na listę strzelców wpisali się Aleksander Czajka i ponownie Maćkowiak. Ponadto rywale zapisali na swoim koncie trafienie samobójcze.

Juniorzy młodsi B1 po dwunastu kolejkach plasują się na siódmej pozycji w rozgrywkach. Przed naszymi zawodnikami decydujące starcia o utrzymanie z Sokołem Kleczew oraz Wielkopolską Komorniki.


Liga Wojewódzka B1 Junior [RW] (12. kolejka – 9.06.2024 roku)
Jarota Jarocin – Victoria Ostrzeszów 6:4 (3:1)

Jarota Jarocin: Jakub Woźniak – Filip Szymczak, Bartosz Pawlak, Mateusz Zmyślony, Michał Mądrzak, Jakub Tischer, Aleksander Czajka, Krzysztof Cyfert (72′ – Nazarii Vynnyshyn), Marcel Maćkowiak, Eryk Pluta, Filip Sopniewski (62′ – Kordian Nowak).

Jarota Jarocin
Wągrowiec
Polonia Kępno
2:1
Jarota Jarocin