Juniorzy młodsi B1 z pierwszym zwycięstwem!

Podopieczni Piotra Skokowskiego w ubiegłą niedzielę odnieśli pierwszą wygraną w sezonie 2020/21. Jarociniacy okazali się lepsi w domowym starciu przeciwko Obrze Kościan.

Początek meczu mógł napawać optymizmem szkoleniowca drużyny z rocznika 2004. Choć na pierwszego gola czekaliśmy do czterdziestej pierwszej minuty, to gra jego zawodników mogła się podobać. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Alex Jankowiak, który dał swojemu zespołowi sygnał, że trzy punkty są w zasięgu ręki. Chwilę po przerwie prowadzenie swojej ekipy podwyższył Patryk Krawczyk. Goście z Kościana co prawda zdołali strzelić bramkę kontaktową. Jednak w dalszych minutach kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi przejęli piłkarze z Jarocina. Najpierw futbolówkę do siatki skierował Maciej Siekierski, a wynik pojedynku w doliczonym czasie gry ustalił Patryk Krawczyk. Tym samym gospodarze wygrali 4:1.

Dzięki temu zwycięstwu drużyna juniorów młodszych B1 z dorobkiem trzech punktów awansowała na piąte miejsce w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej prowadzonej przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. W swoim kolejnym meczu powalczą o punkty z Turem Turek w środę, 23 września o godz. 19:30.

Liga Wojewódzka B1 Junior (2. kolejka – 6.09.2020 roku)
Jarota Jarocin – Obra Kościan 4:1 (1:0)

Jarota Jarocin: Mateusz Kosmalski – Jan Ziętkowski, Wojciech Wojtczak, Bartosz Marciniak, Patryk Krawczyk, Alex Jankowiak, Łukasz Izydorczyk, Igor Chlebowski, Franciszek Bzodek (80’ – Filip Szydlik), Fabian Borkowski, Maciej Siekierski (65’ – Igor Jeńczak).