Juniorzy młodsi nie zwalniają tempa

Drugie zwycięstwo w tegorocznym sezonie w rozgrywkach Wielkopolskiej Ligi Juniorów Młodszych odnieśli młodzi piłkarze Jaroty Jarocin. Pod okiem nowego trenera – Mirosława Czajki zespół z Jarocina pokonał na własnym boisku bez większych problemów Marcinki Kępno 5:1.

Urodzeni w 1999 i 2000 roku zawodnicy jarocińskiej drużyny od początku niedzielnego spotkania przejęli inicjatywę na boisku. Już w pierwszej minucie na prowadzenie Jarotę wyprowadził Mikołaj Grygiel. Goście z Kępna odpowiedzieli dosłownie dwie minuty później. Autorem bramki był Hubert Chwaliński. Podopieczni Mirosława Czajki w 40. minucie ponownie wyszli na prowadzenie po trafieniu Dawida Kowalskiego.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza część gry. Tuż po wznowieniu gry na listę strzelców wpisał się po raz drugi w tym meczu Dawid Kowalski. W 51. minucie prowadzenie podwyższył Marcin Orszulak, natomiast w końcówce spotkania gola numer pięć dla Jaroty zdobył Aleksander Kubiak.

Jarota Jarocin – Marcinki Kępno 5:1 (2:1)

Jarota: Mateusz Czapulak (41’ – Krzysztof konieczny) – Dawid Idzikowski (41’ – Hubert Pieniężny), Dawid Kowalski (80’ – Patryk Rzepka), Łukasz Bastrzyk, Mikołaj Dzierla, Mikołaj Grygiel (55’ – Aleksander Kubiak), Konrad Kwiatkowski, Marcin Podemski (41’ – Mikołaj Jazgar), Marcin Orszulak (80’ – Patryk Rzepka), Jakub Klauza, Wojciech Nowak (55’ – Wiktor Smołaga).

Marcinki: Miłosz Mądrzejewski – Bartosz Bęś (50’ – Szymon Kosik), Hubert Chwaliński, Łukasz Gajewski, Jakub Gogół, Wojciech Jurasik, Wiktor Łuczak, Daniel Parzybót (25’ – Oskar Bentkowski), Jakub Skupień, Arkadiusz Stachura (60’ – Bartosz Świątek), Jakub Strąk.

Przypomnijmy, że w pierwszej kolejce zespół z Jarocina wygrał wyjazdowy pojedynek ze Stalą Pleszew 3:2. Kolejnym przeciwnikiem jarocińskiej drużyny w lidze będą rezerwy poznańskiego Lecha. Mecz odbędzie się w najbliższą środę w Poznaniu o godzinie 14:00.