Juniorzy młodsi wrócili na właściwe tory

Po trzech porażkach z rzędu w Lidze Wojewódzkiej przyszedł czas na pewne zwycięstwo. Zespół prowadzony przez Piotra Skokowskiego w roli gospodarza wygrał z AP Ostrzeszów 5:2.

Niedzielny pojedynek rozgrywany na boisku bocznym przy ulicy Maratońskiej znakomicie rozpoczęli zawodnicy z Jarocina. Już w czwartej minucie wynik meczu otworzył Miłosz Barański. Gdy się wydawało, że kwestią czasu będą kolejne trafienia JKS-u, to goście z Ostrzeszowa niespodzianie doprowadzili do wyrównania. Miało to miejsce w 37. minucie. Po krótkiej przerwie rywale poszli za ciosem i wyszli na skromne prowadzenie. Podrażnieni zawodnicy z jarocińskiej Akademii „Jarota” jednak pokazali charakter i w odstępie dziesięciu minut strzelili aż cztery gole. Na listę strzelców kolejno wpisywali się Norbert Tokarz, Bartosz Dyoniziak, Bartosz Kantek oraz Mikołaj Szcześniak.

– Momentami spotkanie mogło się podobać. Stworzyliśmy kilka dobrych sytuacji podbramkowych, ale zabrakło nam skuteczności. Jestem zadowolony szczególnie z drugiej połowy. W tej odsłonie po prostu zdominowaliśmy przeciwnika – powiedział po zakończeniu tego starcia, trener juniorów młodszych, Piotr Skokowski.

Dzięki tej wygranej zespół złożony z piłkarzy urodzonych w 2003 roku utrzymał szóstą pozycję w ligowej tabeli. Do zakończenia rundy jesiennej pozostały jeszcze cztery kolejki. Jarociniacy wciąż mają realne szanse na wysokie miejsce, bo do wicelidera rozgrywek tj. Górnik Konin tracą zaledwie pięć punktów.

Kolejna okazja na podreperowanie dorobku punktowego nadarzy się już w ten czwartek w Ostrowie Wielkopolskim. Tam nasi zawodnicy powalczą o zwycięstwo z miejscową Ostrovią. Pierwszy gwizdek sędziego rozbrzmi o godz. 19:00.