Juniorzy przegrywają na inaugurację

Juniorzy starsi ulegli w roli gospodarza Canarinhos Skórzewo 2:3. Bez punktów do Jarocina wrócili także ich młodsi koledzy, którzy doznali porażki z Przemysławem Poznań 0:6.

W sobotę pierwsi na boisko wybiegli najstarsi zawodnicy z jarocińskiej Akademii. Spotkanie znacznie lepiej rozpoczęli goście ze Skórzewa, którzy po kwadransie gry prowadzili 1:0. JKS doprowadził do wyrównania za sprawą Jakuba Klauzy. Na przerwę obie ekipy schodziły przy remisie. Tuż po zmianie stron rywale dwa razy trafili do bramki strzeżonej przez Bartosza Kubiaka. Bramkę kontaktową strzelił Dawid Kowalski. Jarociniacy zdecydowanie zaatakowali, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się minimalnym zwycięstwem ekipy ze Skórzewa.

Po tym starciu podopieczni Pawła Janasa pozostali na ostatnim miejscu w tabeli.

Jarota Jarocin – Canarinhos Skórzewo 2:3 (1:1)

Jarota Jarocin: Bartosz Kubiak – Krystian Wawrzyniak, Mikołaj Dzierla, Kacper Olszyna, Kacper Litke, Jakub Klauza, Wojciech Kidoń (87’ – Kacper Mizera), Damian Krzyżaniak (55’ – Patryk Mankiewicz), Patryk Rzepka, Dawid Kowalski, Adam Ratajczak (46’ – Kacper Kałużny)

Z bagażem sześciu bramek do Jarocina wrócili podopieczni trenera Kamila Stefaniaka. Nasi piłkarze zmierzyli się z Przemysławem Poznań, czyli zespołem aspirującym do gry w Centralnej Lidze Juniorów Młodszych. Do przerwy gospodarze prowadzili różnicą dwóch trafień. Po zmianie stron wynik z pierwszej części gry długo się utrzymywał, ale w ostatnich ośmiu minutach rywale strzelili aż cztery gole i zainkasowali na swoim koncie komplet punktów.

Juniorzy młodsi w Wielki Czwartek rozegrają mecz w roli gospodarza. Rywalem jarocińskiej drużyny będzie Polonia Leszno. Początek tego starcia zaplanowano na godz. 18:30.

Przemysław Poznań – Jarota Jarocin 6:0 (2:0)

Jarota Jarocin: Miłosz Sobkowiak (73’ – Dominik Jarecki) – Mikołaj Kowalski, Cezary Janicki (50’ – Bartosz Stefaniak), Bartosz Karolczak, Przemysław Fiołka, Mateusz Klapczyński, Piotr Stachowiak, Kajetan Oleśków, Jakub Orzłowski, Antoni Bzodek, Bartosz Bogaczyk (73’- Adam Studziński)