Juniorzy przegrywają mecze wyjazdowe

Juniorzy starsi przegrali w Koninie, a ich młodsi koledzy ulegli na wyjeździe Polonii Leszno. Obie potyczki zostały rozegrane w ramach Ligi Wojewódzkiej prowadzonej przez Wielkopolski ZPN.

Podopieczni Pawła Janasa tylko w drugiej połowie zagrali na miarę swoich możliwości. Losy sobotniego spotkania z Górnikiem Konin rozstrzygnęły się w pierwszej części gry. Gospodarze zdobyli cztery gole w odstępie pół godziny gry i później kontrolowali już wydarzenia na boisku, inkasując tym pewne trzy punkty do ligowej tabeli. Po tym meczu piłkarze JKS-u zajmują jedenastą pozycję w rozgrywkach w stawce trzynastu zespołów. Juniorzy starsi w najbliższą niedzielę, 20 maja w samo południe zagrają w roli gospodarza z Centrą Ostrów Wielkopolski – szóstą ekipą Ligi Wojewódzkiej.

Górnik Konin – Jarota Jarocin 4:0 (4:0)

Jarota Jarocin: Bartosz Kubiak – Kacper Mizera, Mikołaj Dzierla, Krystian Wawrzyniak, Patryk Mankiewicz, Adam Ratajczak, Mateusz Gabryszak, Jakub Klauza, Wojciech Kidoń, Wojciech Nowak, Kacper Litka.

Nie powiodło się w 9. kolejce Wielkopolskiej Ligi Juniorów Młodszych podopiecznym trenera Kamila Stefaniaka. Szybko zdobyta bramka przez Polonię Leszno ustawiła to spotkanie.  Jarociniacy do szatni udali się w znacznie gorszych nastrojach, przegrywając różnicą czterech goli. W drugiej połowie gospodarze trafili do siatki jeszcze trzy razy i pokonali naszą drużynę złożoną z zawodników urodzonych w 2001 i 2002 roku aż 7:0. Tym sposobem szósta wiosenna porażka stała się faktem. JKS obecnie plasuje się na piątym miejscu w tabeli, a w niedzielę zmierzy się z Polonią Chodzież.

Polonia 1912 Leszno – Jarota Jarocin 7:0 (4:0)

Jarota Jarocin: Dominik Jarecki – Antoni Bzodek, Filip Glinkowski (63’ – Adam Studziński), Bartosz Karolczak (41’ – Bartosz Stefaniak), Mateusz Klapczyński, Mikołaj Kowalski, Damian Krzyżaniak, Kajetan Oleśków, Jakub Orzłowski, Piotr Stachowiak, Bartosz Bogaczyk.