Juniorzy starsi ponownie wiceliderem

W meczu na szczycie bardzo okazałe zwycięstwo odnieśli nasi juniorzy starsi, którzy w ostatnią  niedzielę na Majkowskim Wembley w Kaliszu rozgromili swojego rywala 5:1.

Stawką tego pojedynku było drugie miejsce w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej. Gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia. W 23. minucie golkiper JKS-u skapitulował. Podrażnieni zawodnicy z Jarocina ruszyli do odrabiania strat. Jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisali się Patryk Rzepka i Kacper Litka. W drugiej odsłonie gry pokaz skuteczności zaprezentowali Patryk Rzepka, Mikołaj Kowalski oraz Jakub Orzłowski. Miejscowi mieli swoje okazje, ale w świetnej dyspozycji był Mikołaj Parus. Podopieczni Mirosława Czajki po dwunastu kolejkach zajmują drugie miejsce w tabeli.

– Podczas ostatniego meczu długimi fragmentami graliśmy bardzo intensywnie. Tak właśnie to ma wyglądać. Wtedy zabrakło nam skuteczności. Dziś ponownie daliśmy się zdominować od pierwszego gwizdka sędziego. Na całe szczęście w porę zareagowaliśmy. Zwycięstwo dedykujemy Adamowi Ratajczakowi, który doznał poważnej kontuzji. Życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia, powiedział szkoleniowiec juniorów starszych.

Do zakończenia pierwszej części sezonu 2018/19 w rozgrywkach prowadzonych przez Wielkopolski ZPN pozostały jeszcze dwie kolejki. Piłkarze z Jarocina w najbliższą sobotę, 3 listopada zagrają w roli gospodarza ze Stalą Pleszew o godz. 18:00 przy sztucznym oświetleniu, a trzy dni później zakończą swoje zmagania w Rawiczu.