Juniorzy starsi przegrywają po walce

W pierwszym spotkaniu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów Starszych podopieczni Jacka Koleckiego ulegli na własnym boisku Pomologii Prószków 2:3. Bramki dla jarocińskiej drużyny zdobyli: Adrian Włodarczyk oraz Hubert Antkowiak.

Pierwsza część gry zdecydowanie lepiej rozpoczęła się dla jarocińskiej drużyny, która stwarzała sytuację do zdobycia bramki. Podopieczni Jacka Koleckiego na prowadzenie wyszli w 18 minucie. Świetną indywidualną akcją z prawej strony boiska popisał się Hubert Antkowiak, który dośrodkował futbolówkę wprost do zamykającego akcję Adriana Włodarczyka, a ten pewnym strzałem pokonał bezradnego bramkarza z Prószkowa.

Goście z Prószkowa dwie bramki w pierwszych czterdziestu pięciu minutach zdobyli po indywidualnych błędach obrońców Jaroty. Najpierw w 36 minucie w sytuacji sam na sam Jakuba Jacka pokonał Patryk Wojtasik, natomiast cztery minuty później drugiego gola dla Pomologii strzelił Kamil Misa.

W drugiej połowie obie drużyny przez pierwsze dziesięć minut nie stworzyły żadnej sytuacji do zdobycia bramki. Pomologia w 56 minucie podwyższyła prowadzenie. Bramkę dla gości zdobył Sebastian Strózik. Wydawało się wtedy, że wynik meczu jest już rozstrzygnięty. Jednak młodzi piłkarze z Jarocina konsekwentnie dążyli do odrobienia dwubramkowej straty. W 89 minucie gola kontaktowego zdobył Hubert Antkowiak. W doliczonym czasie gry szansę na wyrównanie miał jeszcze Miłosz Kowalski, ale świetną interwencją popisał się bramkarz gości. Chwilę później Pomologia przeprowadziła szybki kontratak, po którym napastnik tego zespołu wyszedł sam na sam z bramkarzem Jaroty, ale refleksem popisał się Jakub Jacek i tym samym wynik meczu nie uległ już zmianie.

JKS Jarota Jarocin – Pomologia Prószków 2:3 (1:2)

18′ – Adrian Włodarczyk (1:0)

36′ – Patryk Wojtasiak (1:1)

40′ – Kamil Misa (1:2)

56′ – Sebastian Strózik (1:3)

89′ – Hubert Antkowiak (2:3)

Jarota Jarocin: 12. Jakub Jacek – 2. Sebastian Wach, 3. Maciej Gierczyk, 9. Patryk Kempa, 16. Dawid Dolata, 7. Tomasz Zaremba, 18. Adrian Włodarczyk, 11. Mateusz Dunaj, 19. Bartosz Cierniewski, 17. Szymon Udzik, 20. Hubert Antkowiak.

Na zmiany wchodzili: 6. Igor Bródka, 10. Miłosz Kowalski, 4. Szymon Grodzki, 5. Adrian Paprzycki.

Rezerwowi: 1. Marcin Wojciechowski, 14. Arkadiusz Cepa, 8. Bartosz Schubert.