Juniorzy starsi rozgromili Krobiankę Krobia

W drugim pojedynku ligowym w sezonie 2018/19 zespół z Jarocina pokonał Krobiankę Krobia 5:0. Podopieczni Mirosława Czajki są wiceliderem rozgrywek Wielkopolskiej Ligi Juniorów Starszych.

Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla jarocińskiej ekipy. Już w trzeciej minucie do siatki trafił Dawid Kowalski, który wykorzystał błąd bramkarza. Rywale ruszyli do odrabiania strat, ale ich ataki kończyły się przed polem karnym. Z kolei gracze JKS-u wyprowadzali groźne kontrataki. Na boisku wyróżniali się Gabriel Sołtysiak i Beniamin Wrembel. Na pochwałę zasłużył również Patryk Rzepka. Młody pomocnik na kwadrans przed przerwą podwyższył prowadzenie swojej drużyny.

Po zmianie stron nasi zawodnicy kontrolowali wydarzenia na placu gry. W 68. minucie bramkostrzelny – Dawid Kowalski sprytnie wykorzystał nieporozumienie obrońców i skierował futbolówkę do pustej bramki. 18-letni napastnik kilka chwil później zdobył trzeciego gola z rzutu karnego. Było to jego szóste trafienie w obecnym sezonie. Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił Adam Ratajczak po niezłej akcji Mikołaja Kowalskiego oraz Przemysława Fiołki.

Wynik wskazywałby na nasze łatwe zwycięstwo. Jednak Krobia postawiła nam wysoko poprzeczkę. Zwłaszcza w pierwszej połowie, ale to mój zespół był skuteczniejszy. To dobry prognostyk przed meczem z liderem. Mam nadzieję, że będę miał do dyspozycji wszystkich zawodników, powiedział szkoleniowiec juniorów starszych – Mirosław Czajka.

W najbliższą niedzielę naszych juniorów starszych czeka wyjazd do Leszna. Tam zagrają z miejscową Polonią.