Juniorzy starsi wiceliderem!

Świetnie w obecnym sezonie radzą sobie zawodnicy z Akademii Piłkarskiej „Jarota” urodzeni w 2000, 2001 i 2002 roku. Podopieczni Mirosława Czajki w ostatnią sobotę pokonali Włókniarz Kalisz 2:1.

Pierwsze fragmenty spotkania rozgrywanego na boisku trawiastym przy ulicy Maratońskiej upłynęły pod znakiem walki o środek pola. Gospodarze pierwszy strzał autorstwa Filipa Glinkowskiego oddali w 23. minucie. Chwilę później indywidualną akcją popisał się Patryk Rzepka, ale jego próba była minimalnie niecelna. Po pół godzinie gry zespół JKS-u mógł cieszyć się z prowadzenia. Znakomicie w polu karnym zachował się Beniamin Wrembel, który technicznym uderzeniem pokonał golkipera z Kalisza. Do zakończenia pierwszej odsłony wynik nie uległ już zmianie.

Druga połowa do dobra gra jarocińskiej ekipy. Swoje sytuacje mieli Filip Glinkowski i Kacper Litka. Jednak drugiego gola tego dnia zdobył Patryk Rzepka. 18-letni zawodnik wykazał się największym sprytem po rzucie rożnym i ulokował futbolówkę w siatce. Podrażnieni piłkarze z najstarszego miasta w naszym kraju ruszyli do odrabiania strat. Co prawda goście stworzyli trzy groźne akcje, ale świetnie między słupkami interweniował Mikołaj Parus. Ostatecznie zespół z Kalisza jedynie było stać na trafienie honorowe w 83. minucie.

Dziś zagraliśmy dla Krystiana Wawrzyniaka, który doznał kontuzji w Środzie Wielkopolskiej. Czekamy na jego powrót. Rywale zagrali dobre spotkanie. Dlatego komplet punktów cieszy podwójnie – powiedział trener Mirosław Czajka.

Juniorzy starsi z dorobkiem dwunastu punktów plasują się na drugiej pozycji w Lidze Wojewódzkiej ze stratą trzech „oczek” do niepokonanej Polonii Leszno. W najbliższą sobotę zespół z Jarocina uda się do Pleszewa i zmierzy się z miejscową Stalą.