Juniorzy starsi znów zwycięzcy

W sobotnim meczu derbowym podopieczni trenera Mirosława Czajki wygrali ze Stalą Pleszew 2:0. Jarociniacy umocnili się na pozycji wicelidera w Wielkopolskiej Lidze Juniorów Starszych.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia JKS-u. Już w siódmej minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego w wykonaniu Gabriela Sołtysiaka na gola zamienił Bartosz Karolczak, który pewnym strzałem głową pokonał bezradnego golkipera rywali. Goście ambitnie dążyli do wyrównania. Gra się zaostrzyła, ale wynik nie uległ zmianie w pierwszej połowie. W drugiej odsłonie ekipa z Jarocina wykreowała sobie kolejne dogodne sytuacje do podwyższenia prowadzenia. Jakub Orzłowski z „przewrotki” trafił w obramkowanie bramki, a wyśmienite okazje zmarnowali Mikołaj Kowalski, Kacper Litka oraz Piotr Stachowiak. Więcej zimnej krwi w polu karnym zachował Patryk Rzepka. Pomocnik jarocińskiej ekipy w 63. minucie ulokował futbolówkę w siatce i zespół prowadzony przez trenera Czajkę odniósł w pełni zasłużone zwycięstwo.

Przeciwnicy zaskoczyli nas agresywną grą na całym boisku. Gratuluję im dobrej postawy. Jednak świetnie sobie z tym poradziliśmy, bo szybko zdobyliśmy bramkę i wykreowaliśmy sobie znacznie więcej strzeleckich sytuacji. To był typowy mecz derbowy. Cieszymy się z ważnych trzech punktów, powiedział szkoleniowiec juniorów starszych, Mirosław Czajka.

Juniorzy starsi w rundzie jesiennej rozegrają jeszcze jedno spotkanie. 7 listopada pojadą do Rawicza. Tam zagrają z miejscową Rawią, która zamyka ligową tabelę. Początek pojedynku zaplanowano na godz. 17:00.