Juniorzy ze zmiennym szczęściem

W ostatnią sobotę drużyny młodzieżowe JKS Jaroty Jarocin zainaugurowały sezon 2015/16. Zarówno juniorzy starsi, jak i młodsi swoje pierwsze spotkanie ligowe rozegrali w Pleszewie z miejscową Stalą. Juniorzy starsi niespodziewanie przegrali 2:6, natomiast ich młodsi koledzy wygrali 3:2.

Jako pierwsi na boisko w Pleszewie wybiegli juniorzy starsi. Po pierwszej połowie wszystko wskazywało na to, że młodzi piłkarze z Jarocina rozpoczną od zwycięstwa tegoroczne rozgrywki. Jarota po trafieniach Marcela Chudaka i Miłosza Kowalskiego prowadziła 2:1. Dla Stali w pierwszej części gry bramkę zdobył Jakub Biadała.

Gospodarze po przerwie strzelili w przeciągu trzynastu minut cztery gole. Już na początku drugiej połowy wynik spotkania wyrównał Mateusz Siuda. Kolejne bramki dla Stali padały po uderzeniach Jakuba Biadały (2) oraz Jakuba Kłodzińskiego, a wynik meczu ustalił Jakub Kłodziński.

Stal Pleszew – Jarota Jarocin 6:2 (1:2)

Lepiej na tle swoje rywala w Pleszewie wypadli natomiast juniorzy młodsi, którzy pokonali tamtejszą Stal 3:2. Bramki dla drużyny Jaroty zdobyli następujący zawodnicy: Dawid Kowalski, Hubert Pieniężny oraz Mikołaj Grygiel. W drugiej kolejce drużyna juniora młodszego zagra na własnym boisku z zespołem Marcinki Kępno, który w miniony weekend nie zagrał, ponieważ ich spotkanie z Lechem II Poznań zostało przełożone na 9 września 2015 roku.

Stal Pleszew – Jarota Jarocin 2:3 (1:2)

Obie drużyny młodzieżowe w Pleszewie poprowadził Sławomir Udzik. Przypomnijmy, że zarówno juniorzy starsi, jak i juniorzy młodsi w sezonie 2015/16 występują w Lidze Wielkopolskiej.