Kolejna okazała wygrana trampkarzy C1

Aż sześć goli zaaplikowali swoim rywalom podopieczni trenera Krzysztofa Matuszaka w ostatni weekend. Tym samym wykonali kolejny krok w kierunku powrotu do Ligi Wojewódzkiej.

W pierwszej kolejce piłkarze JKS-u z rocznika 2005 pokonali na wyjeździe KS Opatówek 15:0. Tym razem przeciwnikiem jarocińskiego zespołu była ekipa Astry, która w inauguracyjnym starciu doznała porażki. Od początku sobotniego spotkania zarysowała się przewaga ekipy z Jarocina. Już w drugiej minucie na listę strzelców wpisał się Łukasz Kaczmarek. Jeszcze przed przerwą powadzenie podwyższyli Tobiasz Grabowski i Filip Szydlik. Bezpieczny rezultat pozwalał więc z optymizmem patrzeć na kolejne czterdzieści minut gry na stadionie miejskim w Krotoszynie.

W drugiej odsłonie meczu dwa gole strzelił Bartosz Matuszewski. Do siatki rywali trafił też Filip Szydlik, dla którego była to druga bramka w tym pojedynku. Dla gospodarzy był to najniższy wymiar kary. – Organizacja i kreatywność w grze ofensywnej sprawiła, że z łatwością dochodziliśmy do sytuacji strzeleckich. Trochę zawodzi nas jeszcze skuteczność, ale cieszy za to gra defensywna po stracie piłki, powiedział po ostatnim gwizdku sędziego, trener Krzysztof Matuszak.

Jarociniacy zaliczyli więc drugie zwycięstwo w I Lidze Okręgowej. Nasi piłkarze liderują w tabeli i mają na swoim koncie sześć punktów. Najbliższe spotkanie zespół Jaroty rozegra w piątek, 27 września w Dobrzycy.