Kolejne zwycięstwo w III lidze!

Jarota doskonale rozpoczęła tegoroczne rozgrywki w III lidze gr. 2. Podopieczni Piotra Garbarka zanotowali trzecią wygraną i awansowali na drugie miejsce w tabeli. Tym razem pokonali Flotę Świnoujście 3:1.

Przed sobotnim meczem w dobrych humorach byli piłkarze obu zespołów. Wszystko za sprawą niezłego startu w rozgrywkach. Gracze JKS-u i Floty po trzech kolejkach zgromadzili na swoim koncie 7. punktów. W wyjściowym składzie Jaroty zobaczyliśmy Piotra Stachowiaka. Zastąpił on kontuzjowanego Wiktora Smołagę. Pierwsze fragmenty gry zdecydowanie należały do gospodarzy. W trzeciej minucie podopieczni Piotra Garbarka wyszli na prowadzenie. Autorem pierwszego gola był Krzysztof Bartoszak. Napastnik zdecydował się na mocny strzał zza pola karnego, z którym nie poradził sobie golkiper przyjezdnych. W pierwszej części nasi zawodnicy jeszcze kilka razy dochodzili do sytuacji strzeleckich. Najlepsze z nich miał Michał Niedźwiedzki, ale na wysokości zadania stanął bramkarz ze Świnoujścia.

Jarociniacy swoją dobrą grę kontynuowali na początku drugiej połowy. W pięćdziesiątej piątej minucie precyzyjnym dośrodkowaniem popisał się Marcin Łażewski. Duży udział przy drugim trafieniu miał również Mateusz Dunaj, który przyblokował obrońcę, a niepilnowany Bartoszak z bliskiej odległości dopełnił formalności. Bramkę na 3:0 zdobył Piotr Skokowski. Kapitan ulokował futbolówkę w siatce bezpośrednio z rzutu rożnego! Trzybramkowe prowadzenie nie podłamało beniaminka trzeciej ligi gr. drugiej. Flota odpowiedziała za sprawą Pawła Iskry. W ostatnim kwadransie goście dążyli do chociażby remisu, ale wynik spotkania nie uległ już zmianie. Rywale mogli nieco żałować, bo mieli ku temu okazję. Zwłaszcza po stałych fragmentach gry, kiedy gracze z Jarocina dwukrotnie wybijali piłkę z linii bramkowej.

Jarota po czterech kolejkach zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli. Warto również wspomnieć, że było to nasze pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością od 1 czerwca 2019 roku.

Jarota Jarocin – Flota Świnoujście 3:1 (1:0)
1:0 – Krzysztof Bartoszak (3′)
2:0 – Krzysztof Bartoszak (55′)
3:0 – Piotr Skokowski (63′)
3:1 – Paweł Iskra (70′)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Piotr Stachowiak, Dawid Idzikowski, Jędrzej Ludwiczak, Piotr Skokowski – Marcin Maćkowiak (81’ – Sebastian Golak), Szymon Piekarski – Marcin Łażewski, Michał Niedźwiedzki (72’ – Marcin Konopka), Mateusz Dunaj (90’ – Patryk Rzepka) – Krzysztof Bartoszak