Kolejny remis Jaroty

Podziałem punktów zakończyło się spotkanie 7. kolejki III ligi pomiędzy Bałtykiem Gdynia a Jarotą Jarocin. Mecz rozgrywany na stadionie miejskim trzymał w napięciu do ostatnich sekund.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem arbitra można było się spodziewać ciekawego widowiska. Zresztą początek meczu pokazał, że na ładne akcje w ofensywie nie będziemy narzekać. Na pierwszego gola czekaliśmy do trzynastej minuty. Szymon Piekarski prostopadłym podaniem obsłużył Krzysztofa Bartoszaka, który zgrał futbolówkę do Kacpra Szymankiewicza. Wracający do grania po kontuzji pomocnik JKS-u technicznym uderzeniem ulokował piłkę w siatce. Jarociniacy poszli za ciosem, ale strzały Bartoszaka czy Łażewskiego były minimalnie niecelne. Gospodarze też mieli swoje sytuacje. Jedną z nich przed przerwą świetnie wybronił Sebastian Kmiecik. Podsumowując pierwszą połowę należy zwrócić uwagę na optyczną przewagę podopiecznych Piotra Garbarka, którzy byli zespołem dominującym na murawie.

Po przerwie gra się wyrównała. Jarota trafiła nawet po raz drugi do siatki. Jednak sędzia uznał, że na pozycji spalonej był Marcin Łażewski. Gdynianie zdołali doprowadzić do wyrównania w 63. minucie. Na listę strzelców wpisał się Michał Marczak. Napastnik gospodarzy wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie z prawej strony i dał swojej ekipie nadzieję na kolejną wygraną w rozgrywkach. Ostatni kwadrans spotkania to ataki na bramkę z obu stron. W zespole Jaroty wyróżniali się Skokowski, Bartoszak i wchodzący z ławki – Mateusz Dunaj. Jednak ich strzały, podobnie jak Damiana Garbacika oraz Adama Gołuńskiego z drużyny rywali okazały się mało precyzyjne na tablicy wyników pozostał wynik remisowy.

Jarota Jarocin w ósmym swoim pojedynku ligowym przed własną publicznością zmierzy się z Sokołem Kleczew. Mecz odbędzie się w sobotę, 19 września o godzinie 16:30. Po tej kolejce nasi piłkarze zajmują szóste miejsce w tabeli. Natomiast najbliżsi przeciwnicy po wygranej z Mieszkiem awansowali na trzynastą lokatę.

Bałtyk Gdynia – Jarota Jarocin 1:1 (0:1)
0:1 – Kacper Szymankiewicz (13’)
1:1 – Michał Marczak (63’)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Piotr Skokowski, Dawid Idzikowski, Sebastian Golak, Szymon Komendziński – Marcin Maćkowiak, Marcin Łażewski, Kacper Szymankiewicz (85 – Michał Niedźwiedzki), Szymon Piekarski, Marcin Konopka (66’ – Mateusz Dunaj) – Krzysztof Bartoszak.