Komplet punktów juniorów starszych

Juniorzy starsi wrócili na zwycięską ścieżkę i pokonali na wyjeździe Polonię Leszno 3:1. Podopieczni Mirosława Czajki awansowali w ligowej tabeli na siódme miejsce w stawce czternastu drużyn.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem znaczącej przewagi Jaroty. Jej kluczowym momentem okazała się bramka zdobyta przez Norberta Tokarza w dwudziestej piątej minucie. Wcześniej w świetnych sytuacjach strzeleckich znaleźli się Jakub Bolek i Mikołaj Szcześniak, ale futbolówka po ich strzałach nie znalazła drogi do siatki. Jarociniacy cały czas musieli mieć się na baczności, bo gospodarze nie zamierzali łatwo się poddawać. I tak nieco po upływie godziny gry zdołali doprowadzić do wyrównania. Na szczęście w drugiej części spotkania skutecznością błysnęli Maurycy Skowroński i Kacper Boruta. Tak oto drugie zwycięstwo w Lidze Wojewódzkiej najstarszej naszej drużyny młodzieżowej z Akademii stało się faktem.

W pierwszych meczach mieliśmy problemy ze skutecznością. Dziś było podobnie w pierwszej połowie, ale w drugiej odsłonie cały zespół pokazał już charakter i przede wszystkim jak należy wykańczać swoje akcje. Cieszymy się z trzech punktów i patrzymy w przyszłość – powiedział trener Mirosław Czajka.

Swoje najbliższe spotkanie piłkarze z rocznika 2003 rozegrają już w sobotę, 5 września. W ramach 4. kolejki podejmą Ostrovię Ostrów Wielkopolski. Ten pojedynek rozpocznie się o godz. 12:00 na boisku w Jarocinie.

Liga Wojewódzka A1 Junior (3. kolejka – 30.08.2020 roku)
Polonia Leszno – Jarota Jarocin 1:3 (0:1)

Jarota Jarocin: Damian Walkowiak – Miłosz Bolek, Bartosz Kantek, Bartosz Borysiak, Kacper Boruta, Szymon Bogaczyk (86’ – Jakub Wasik), Aleksander Pisarczyk, Bartosz Dyoniziak (70’ – Bartosz Szymkowiak),  Maurycy Skowroński, Norbert Tokarz (75’ – Miłosz Nowakowski), Mikołaj Szcześniak.