Komunikat dot. meczu Jarota – Nielba

Informujemy, że spotkanie z udziałem Jaroty Jarocin i Nielby Wągrowiec obejrzy maksymalnie 199 osób. Ponadto mecz zostanie rozegrane bez autoryzowanej grupy kibiców gości.

Najbliższy pojedynek ligowy z udziałem piłkarzy JKS-u został zakwalifikowany przez Komendę Powiatową w Jarocinie jako mecz podwyższonego ryzyka. Przypomnijmy, że liczba udostępnionych miejsc na trybunach w takich sytuacjach wynika z Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, a dokładniej w artykule 7 pkt 3: Mecz piłki nożnej o statusie podwyższonego ryzyka to impreza, gdzie liczba udostępnionych miejsc wynosi nie mniej niż 200.

Pragniemy podkreślić, że organizacja takich spotkań nakłada na organizatora dodatkowe obowiązki, których ze względu na krótki czas nie jesteśmy w stanie spełnić jako Klub. W związku z powyższym wystąpiliśmy do Wydziału Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich Wielkopolskiego ZPN-u o wyrażenie zgody na rozegranie powyższego meczu bez udziału autoryzowanej grupy kibiców gości i dziś otrzymaliśmy pozytywną odpowiedź.

Wejście na stadion miejski przy ulicy Sportowej 6 w dniu 15 czerwca będzie odbywać się bramą wejściową naprzeciwko hotelu spółki Jarocin Sport na pół godziny przed pierwszym gwizdkiem sędziego, czyli o godzinie 16:30. Prosimy wszystkich kibiców o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości w celu ewentualnej weryfikacji przez ochronę.

Jarota Jarocin
Wągrowiec
Polonia Kępno
2:1
Jarota Jarocin