Kończymy wygraną!

Jarota Jarocin w swoim ostatnim tegorocznym spotkaniu pokonała w roli poodparza GKS Przodkowo 2:1. Dzięki tej wygranej nasi zawodnicy awansowali na siódme miejsce w trzecioligowych rozgrywkach!

Ekipa trenera Piotra Garbarka miała szansę rozpocząć marsz w górę ligowej tabeli. Rywal był trudny, bo zespół z Przodkowa przed tym pojedynkiem plasował się na czwartej pozycji w stawce. Sobotni mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy mogli objąć prowadzenie po strzałach Patryka Rzepki, Michała Niedźwiedzkiego, Piotra Skokowskiego i Krzysztofa Bartoszaka. Najlepszą okazję miał ten ostatni, ale napastnik JKS-u w ostatniej akcji pierwszej połowy nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Goście ograniczyli się jedynie do gry z kontry. Jednak piłkarze z Jarocina grali bardzo uważnie w defensywie. Tym samym na przerwę obie drużyny udały się do szatni przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron zobaczyliśmy trzy trafienia. Najpierw pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Piotr Skokowski. Rywale zdołali odpowiedzieć golem ze stałego fragmentu gry. Najprzytomniej w polu karnym zachował się Paweł Czychowski, który z bliskiej odległości ulokował futbolówkę w siatce. Jarociniacy od razu ruszyli do zdobycia zwycięskiej bramki. I tak w 64. minucie akcję dwójki Niedźwiedzki – Dunaj wykończył niezawodny Bartoszak, dla którego była to osiemnasta bramka w sezonie! Ostatni kwadrans należał już do GKS-u, ale upragnione trzy punkty zostały w Jarocinie.

Jarota Jarocin – GKS Przodkowo 2:1 (0:0)
1:0 – Piotr Skokowski (48’)
1:1 – Paweł Czychowski (56’)
2:1 – Krzysztof Bartoszak (64’)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Szymon Komendziński, Marcin Maćkowiak, Sebastian Golak, Piotr Skokowski – Mateusz Dunaj (69’ – Miłosz Kowalski), Szymon Piekarski (82’ – Kacper Szymankiewicz), Dawid Idzikowski (90’ – Krystian Wawrzyniak), Patryk Rzepka (63’ – Marcin Konopka) – Michał Niedźwiedzki (67’ – Damian Pawlak), Krzysztof Bartoszak.