Koniec gry w Pucharze Polski

Piłkarze Jaroty Jarocin przegrali w swoim pierwszym spotkaniu o stawkę w rundzie wiosennej. Podopieczni Piotra Garbarka ulegli Centrze Ostrów Wielkopolski 3:4.

Sobotni mecz odbył się na boisku bocznym przy ulicy Maratońskiej. Starcie rozgrywane w ramach 1/16 finału wojewódzkiego Pucharu Polski lepiej rozpoczęli zawodnicy z Ostrowa Wielkopolskiego. Już w czwartej minucie gola zdobył Miłosz Nowicki, który jak się okazało później przed oddaniem strzału był na pozycji spalonej. Po straconej bramce zespół JKS-u ruszył do odrabiania strat. Jarociniacy przejęli inicjatywę, kontrolowali grę i wyprowadzali coraz to groźniejsze akcje. Najlepsze sytuacje mieli Bartoszak, Dunaj oraz Pawlak. Rywale w 39. minucie zadali drugi cios. Tym razem skutecznością w polu karnym błysnął Patryk Michalski, pokonując głową – Marcina Antczaka.

Jarota przed zmianą stron zdołała strzelić bramkę kontaktową. Jej autorem był Krzysztof Bartoszak.  Jednak pierwszy kwadrans drugiej połowy należał do Centry. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Szymon Strączkowski. To oznaczało, że przyjezdni mogli spokojnie patrzeć na kolejne pół godziny gry. Podopieczni trenera Garbarka pokazali charakter, a efektem tego były trafienia Golaka i Bartoszaka. Zwłaszcza strzał z dystansu naszego napastnika mógł budzić uznanie wśród wszystkich. W samej końcówce stroną dominująca byli gracze z Jarocina, którzy nie potrafili po raz czwarty skierować piłki do siatki. Najbliżej byli Kowalski i Bartoszak, którzy stanęli oko w oko z golkiperem. W ostatniej akcji z rzutu wolnego strzelał jeszcze Pawlak, ale ponownie na wysokości zadania stanął Hubert Bartczak.

JKS zakończył więc zmagania w Pucharze Polski na szczeblu wojewódzkim w pierwszej rundzie. Przypomnijmy, że runda wiosenna w trzeciej lidze gr. drugiej rozpocznie się w następnym tygodniu. Nasi piłkarze na inaugurację przed własną publicznością podejmą Kotwicę Kołobrzeg w sobotę (7 marca) o godz. 15-tej.

Jarota Jarocin – Centra Ostrów Wlkp. 3:4 (1:2)
0:1 – Miłosz Nowicki (4’)
0:2 – Patryk Michalski (39’)
1:2 – Krzysztof Bartoszak (44’)
1:3 – Szymon Strączkowski (51’)
1:4 – Szymon Strączkowski (59’)
2:4 – Sebastian Golak (61’)
3:4 – Krzysztof Bartoszak (77’)

Jarota Jarocin: Marcin Antczak – Sebastian Golak, Jędrzej Ludwiczak (65’ – Szymon Gałczyński), Dawid Idzikowski, Piotr Skokowski – Marcin Maćkowiak, Szymon Piekarski, Dawid Krzyżaniak (55’ – Michał Niedźwiedzki), Mateusz Dunaj (78′ – Miłosz Kowalski), Damian Pawlak – Krzysztof Bartoszak.