Kotwica Kołobrzeg – Jarota Jarocin 4:2 (2019/20)

W swoim pierwszym meczu ligowym w sezonie 2019/20 drużyna prowadzona przez Piotra Garbarka przegrała na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg 2:4. Decydująca okazała się pierwsza połowa.

Początek sobotniego starcia z pewnością nie ułożył się w taki sposób, w jaki zakładali sobie piłkarze JKS-u. Gospodarze pierwszego gola zdobyli w trzeciej minucie po kontrowersyjnej decyzji sędziego. Jarociniacy przez kilka minut usilnie protestowali. Wiele wskazywało na to, że piłka po strzale Marcina Trojanowskiego nie przekroczyła linii bramkowej. Arbiter z Trójmiasta zadecydował inaczej i nasi zawodnicy musieli odrabiać straty. Chwilę później bliski szczęścia był Mikołaj Łopatka, ale futbolówka po jego uderzeniu nieznacznie minęła słupek.

Kotwica odpowiedziała błyskawicznie. Kapitalnym strzałem w samo okienko popisał się Trojanowski. W 20. minucie na tablicy wyników było już 3:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Michał Marczak. Drużyna z Jarocina potrafiła pokazać charakter. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił Szymon Gałczyński, który głową pokonał bramkarza z Kołobrzegu. Przed przerwą oglądaliśmy jeszcze jedno trafienie. Niestety jego autorem był piłkarz miejscowych – Michał Marczak. Kibice zgromadzeni na trybunach obejrzeli więc w pierwszej połowie aż pięć bramek.

Po zmianie stron szybko do głosu doszli podopieczni trenera Garbarka. Kilkanaście sekund po wznowieniu gry w sytuacji sam na sam znalazł się Miłosz Kowalski. Jednak wychowanek naszego klubu minimalnie spudłował. W 57. minucie odżyły w nas nadzieję, po tym jak świetny strzał z trzydziestego metra oddał Mateusz Dunaj. Futbolówka kompletnie zaskoczyła golkipera gospodarzy. Od tego momentu obserwowaliśmy wyrównane spotkanie. Więcej goli już nie padło, choć niezłych okazji z obu stron nie brakowało i ostatecznie starcie zakończyło się wynikiem 4:2 dla Kotwicy.

Kotwica Kołobrzeg – Jarota Jarocin 4:2 (4:1)

1:0 – Marcin Trojanowski (3’)
2:0 – Marcin Trojanowski (11’)
3:0 – Michał Marczak (20’)
3:1 – Szymon Gałczyński (33’)
4:1 – Michał Marczak (42’)
4:2 – Mateusz Dunaj (57’)

Jarota Jarocin: Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Szymon Komendziński, Jędrzej Ludwiczak, Igor Skowron, Piotr Skokowski – Dawid Idzikowski, Szymon Piekarski (65’-  Adam Męcfel) – Mateusz Dunaj (90’ – Oskar Machowski), Szymon Gałczyński, Miłosz Kowalski (71’ – Beniamin Wrembel) – Mikołaj Łopatka (79’ – Dawid Krzyżaniak)

Trener Piotr Garbarek po meczu Kotwicą Kołobrzeg:

– Na początek chciałbym pogratulować Kotwicy. Muszę powiedzieć, że z przebiegu całego pojedynku była to ich zasłużona wygrana. Dla mnie pierwsza połowa praktycznie rozstrzygnęła losy tego spotkania. W szatni powiedziałem chłopakom, że pierwszą połowę odcinamy grubą kreską i to jest za nami. Dodałem, żeby dobrze się pokazać w drugiej części spotkania. Myślę, że druga połowa na tle tak mocnego rywala wyglądała dobrze. Zmniejszyliśmy trochę wymiary porażki. Teraz wyciągniemy konsekwencje z tych błędów, które się pojawiły i będziemy pracować dalej.