Miłe złego początki w Janikowie

Nie jest ważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy spotkanie. Jarota Jarocin uległa na wyjeździe Unii Janikowo 1:3. Podopieczni Piotra Garbarka po tym meczu zajmują jedenaste miejsce w tabeli.

Sobotni pojedynek rozgrywany w ramach dziewiątej kolejki lepiej rozpoczęli zawodnicy JKS-u, którzy w trzeciej minucie powinni objąć prowadzenie. Sam na sam z bramkarzem gospodarzy wyszedł Miłosz Kowalski. Jednak napastnik nie trafił jednak czysto w piłkę i drużyna z Jarocina musiała szukać kolejnych okazji do zdobycia gola. Ta sztuka udała się po tym jak ręką we własnym polu karnym zagrał Jakub Losik. Kilka chwil później pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Szymon Piekarski. Jarociniacy mogli pójść za ciosem, ale zmarnowali kilka sytuacji. Szczególnie aktywny tego dnia był doświadczony Jacek Pacyński, a jego dośrodkowania czy strzały zaskoczyły defensywę rywali.

Gospodarze doprowadzili do wyrównania przed upływem godziny gry. Niestety duży udział przy trafieniu dla Unii miał Sebastian Kmiecik, który wypuścił futbolówkę z rąk po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Na listę strzelców wpisał się Tomasz Kowalczuk. Przed zejściem do szatni drużyna dowodzona przez trenera Garbarka mogła znów cieszyć się z bramki. Bliski szczęścia był Sebastian Golak. Jego uderzenie głową poszybowało nad poprzeczką, choć przez chwilę wydawało się że futbolówka zatrzepota w siatce. Ostatecznie więc na piętnastominutową przerwę obie ekipy schodziły przy remisie 1:1.

Druga część spotkania należała do drużyny z Janikowa. Najpierw zespołową akcję miejscowych wykończył Adam Konieczny, a wynik meczu ustalił Przemysław Kędziora. W tej połowie wart odnotowania był silny strzał z narożnika pola karnego autorstwa Marcin Łażewski, ale przeciwników uratowała poprzeczka. W ostatnich dziesięciu minutach do sytuacji dochodzili gospodarze, którzy ograniczyli się do kontrataków. Sytuacji z obu stron nie brakowało, lecz nikomu nie udało się już zdobyć bramki w tym pojedynku. Jarota w następną sobotę zmierzy się z Pogonią II Szczecin o godzinie 15:00.

Unia Janikowo – Jarota Jarocin 3:1 (1:1)
0:1 – Szymon Piekarski (17’)
1:1 – Tomasz Kowalczuk (27’)
2:1 – Adam Konieczny (50’)
3:1 – Przemysław Kędziora (77’)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik, Szymon Komendziński, Sebastian Golak, Jędrzej Ludwiczak, Dawid Idzikowski, Marcin Maćkowiak (87’ – Piotr Stachowiak), Marcin Łażewski (70’ – Patryk Rzepka), Szymon Piekarski, Jacek Pacyński, Miłosz Kowalski (46’ – Marcin Konopka, 80’ – Krystian Wawrzyniak), Michał Niedźwiedzki.