Minimalna porażka z Sokołem Kleczew

Trzeci mecz sparingowy w okresie przygotowawczym mają za sobą piłkarze Jaroty Jarocin. Tym razem zespół prowadzony przez Marka Nowickiego przegrał po niezłej grze z Sokołem Kleczew 1:2.

W pierwszych fragmentach spotkania obie drużyny miały problemy ze stworzeniem podbramkowych sytuacji. Co prawda gracze z Jarocina dłużej byli w posiadaniu piłki, ale nie przekładało się to na wynik meczu. Podopieczni trenera Marka Nowickiego w 13. minucie stworzyli pierwsze zagrożenie pod bramką swoich rywali. Jakub Czapliński dośrodkował piłkę z prawej strony boiska, ale na piątym metrze uprzedzony został Mateusz Molewski. Goście odpowiedzieli świetnym stałym fragmentem gry w 25 minucie. Z bliskiej odległości bramkarza JKS-u  głową pokonał Mikołaj Pingot. Kwadrans później na strzał z dystansu zdecydował się Piotr Skokowski. Futbolówka poszybowała jednak obok słupka. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej części gry doskonałą okazję zmarnował Jakub Czapliński.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście. Dziesięć minut po wznowieniu gry indywidualny błąd popełnił defensor jarocińskiej ekipy, a sytuację sam na sam wykorzystał Jakub Antosik. Sześćdziesiąt sekund później podrażnieni gospodarze byli blisko zdobycia bramki kontaktowej. Radosław Barabasz uderzał głową, ale nieznacznie się pomylił. W 75. minucie dobrą interwencją popisał się Sebastian Kmiecik po strzale Jakuba Dębowskiego zza pola karnego. Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania gola kontaktowego zdobył Igor Skowron, wykorzystując dośrodkowanie Krzysztofa Czabańskiego. Jarociniacy dążyli do samego końca do wyrównania w trzecim letnim sparingu. Jednak zabrakło im czasu i to piłkarze z Kleczewa schodzili z boiska przy ulicy Maratońskiej jako zwycięzcy.

Jarota Jarocin – Sokół Kleczew 1:2 (0:1)
25’ – Mikołaj Pingot (0:1)
56’ – Jakub Antosik (0:2)
81’ – Igor Skowron (1:2)

Jarota Jarocin: Mateusz Filipowiak (60’ – Sebastian Kmiecik) – Marcin Banaszak (46’ – Radosław Barabasz), Igor Skowron, Krzysztof Czabański, Piotr Skokowski (55’ – Alan Janowski) – Jakub Czapliński (60’ – Daniel Tomaszewski, 81’ – Jakub Czapliński), Jakub Nowak (57’ – Jędrzej Ludwiczak), Szymon Piekarski (60’ – Dawid Piskuła), Mateusz Molewski, Mateusz Dunaj – Mikołaj Łopatka (77’ – Jakub Orzłowski)