Młodzicy młodsi z wysokim zwycięstwem

Drużyna z rocznika 2009 odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie 2020/21. Podopieczni trenerów Piotra Krysia i Mirosława Czajki ograli na wyjeździe GKS Jaraczewo 6:1 w ramach rozgrywek Ligi Okręgowej.

Jarociniacy w pierwszej części meczu mogli czuć niedosyt, bo w kilku sytuacjach zabrakło im wykończenia. Na listę strzelców przed przerwą wpisał się Aleksander Czajka. JKS przeważał przez całe spotkanie. Potwierdzeniem była druga połowa. Dwukrotnie do siatki trafił strzelec pierwszej bramki, a raz bramkarza rywali pokonali Dawid Trochanowski, Szymon Nowak oraz Antoni Lewandowicz. Ekipę z Jaraczewa było stać jedynie na gola honorowego. – Zagraliśmy ambitnie i konsekwentnie w obronie. Przeciwnicy nie mieli nic do powiedzenia. Końcowy wynik mógł być znacznie wyższy, ale zabrakło nam skuteczności. GKS w całym spotkaniu oddał zaledwie cztery strzały, podsumował trener Piotr Kryś.

Młodzicy młodsi po tej wygranej awansowali na pozycję lidera w ligowej tabeli, choć w pierwszej kolejce nieznacznie ulegli GOS-owi Koźmin Wielkopolski w roli gospodarza. Następne spotkanie piłkarzy z Jarocina czeka już w najbliższą niedzielę, 20 września. Ich rywalem będzie Stal Pleszew o godzinie 9:00.

Liga Okręgowa D2 Młodzik (2. kolejka – 12.09.2020 roku)
GKS Jaraczewo – Jarota Jarocin 1:6 (0:1)

Jarota Jarocin: Antoni Szcześniak – Michał Becela, Szymon Nowak, Nikodem Wysocki, Krzysztof Maciejewski, Piotr Gałązka, Krzysztof Borkowski, Dawid Trochanowski, Adam Sieciński.

Na zmianę wchodzili: Aleksander Czajka, Michalina Morsztyn, Anna Lis, Antoni Lewandowicz, Wiktor Kramer, Krystian Aleksander.