Młodzicy zakończyli rundę jesienną

Podopieczni Mirosława Czajki nie zaliczą do udanej ostatniej kolejki ligowej w pierwszej części sezonu. Młodzicy starsi (rocznik 2005) niespodziewanie ulegli Czarnym Dobrzyca, natomiast o rok ich młodsi koledzy doznali dotkliwej porażki z LKS-em Gołuchów.

Zmagania ligowe w kategorii wiekowej D1 i D2 Młodzik w rundzie jesiennej dobiegły końca. W ostatnią sobotę jako pierwsi na boisko wybiegli młodzicy młodsi, którzy w obecnym sezonie rywalizują w I Lidze Okręgowej. Przed zespołem JKS-u było trudne zadanie, bo przyszło im się zmierzyć z trzecią ekipą rozgrywek. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 4:0.

– Do przerwy prowadziliśmy wyrównany pojedynek. Mieliśmy nawet swoje sytuacje. W drugiej połowie zupełnie pogubiła się nasza obrona. W przerwie zimowej głównie musimy pracować nad defensywą, aby nie tracić bramek po naszych błędach, powiedział trener Mirosław Czajka.

Tym samym podopieczni trenera Czajki z rocznika 2006 zakończyli pierwszą część sezonu 2017/18 na siódmym miejscu z dorobkiem czterech punktów w stawce ośmiu zespołów.

Jarota Jarocin – LKS Gołuchów 0:4 (0:1)

Jarota Jarocin: Piotr Dorsz – Norbert Taczała, Jakub Szymanek, Wojciech Kuderczak, Paweł Skórski, Jakub Bolek, Kamil Kubicki, Bartosz Woźnik, Brajan Nowak, Tobiasz Głuch, Kamil Borowiecki, Jakub Bastrzyk, Igor Deischler, Patryk Janczewski.

Młodzicy starsi przyjechali do Dobrzycy po trzy punkty. W pierwszej połowie nasi zawodnicy wykreowali sobie kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki. Jako pierwsi trafili jednak rywale, którzy na przerwę schodzili z minimalnym prowadzeniem. Po zmianie stron gola dla JKS-u zdobył Szymon Roszyk, ale decydującą bramkę zdobyli w końcówce meczu gospodarze.

– Oczywiście przyjechaliśmy po zwycięstwo. Nasza skuteczność w dniu dzisiejszym pozostawiała wiele do życzenia. Szkoda straconych punktów w tym spotkaniu. Patrząc na całą rundę jesienną, mogę w samych superlatywach ocenić postępy moich zawodników, podsumował Mirosław Czajka.

Drużyna młodzików starszych spędzi zimę na fotelu lidera w II Lidze Okręgowej. Jarociniacy w rundzie jesiennej zapisali na swoim koncie pięć wygranych, jeden remis i jedną porażkę.

Czarni Dobrzyca – Jarota Jarocin 2:1 (1:0)

Jarota Jarocin: Kacper Kaczmarek – Jakub Bukowski, Sergiusz Filipczak, Mikołaj Woś, Bartosz Matuszewski, Stanisław Rutkowski, Szymon Roszyk, Dawid Stolecki, Filip Robakowski, Łukasz Kaczmarek, Jarosław Wróbel, Norbert Merdziński, Cezary Kalinowski, Norbert Kwieciński, Maciej Dembiński.