Mocne otwarcie juniorów starszych

Od zwycięstwa tegoroczne rozgrywki w Lidze Wojewódzkiej rozpoczęli podopieczni Mirosława Czajki. Jarociniacy w pierwszej kolejce sezonu 2020/21 pewnie pokonali UKS Śrem 5:1.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego w obu ekipach było widać chęć zwycięstwa. Potwierdziły to pierwsze minuty, bo niedzielne starcie było bardzo wyrównane. Jako pierwsi z prowadzenia mogli cieszyć się nasi zawodnicy. Drużyna JKS-u premierowego gola strzeliła w dwudziestej drugiej minucie. Do siatki trafił Maurycy Skowroński, który w niedzielne popołudnie wykazał się prawdziwą skutecznością. Młody napastnik po przerwie jeszcze trzy razy wpisał się na listę strzelców, a jedno trafienie dołożył jeszcze Mikołaj Szcześniak. Gospodarzy odpowiedzieli bramką honorową z kontrowersyjnego rzutu karnego. – Dziś byliśmy zdyscyplinowani taktycznie i wykorzystaliśmy błędy rywali. Zdajemy sobie sprawę, że teraz czekają nas trudne mecze, ale nie stoimy na straconej pozycji. Chcemy punktować, mówi trener Czajka.

Juniorzy A1 w tym tygodniu rozegrają kolejne dwa spotkania o punkty. Najpierw w środę udadzą się do Kalisza, a cztery dni później w roli gospodarza zmierzą się z Polonią Środa. Co ciekawe obie potyczki rozpoczną się punktualnie o godz. 10-tej.

Liga Wojewódzka A1 Junior (1. kolejka – 16.08.2020 roku)
UKS Śrem – Jarota Jarocin 1:5 (0:1)

Jarota Jarocin: Damian Walkowiak – Miłosz Bolek (87’ – Jakub Bartkowiak), Szymon Bogaczyk, Bartosz Kantek, Bartosz Dyoniziak (80’ – Bartosz Marciniak), Bartosz Szymkowiak (88’ – Jakub Wasik), Kacper Boruta, Bartosz Borysiak (70’ – Miłosz Nowakowski), Maurycy Skowroński (88’ – Dawid Bartkowiak), Norbert Tokarz, Mikołaj Szcześniak