Nadal bez wygranej w Jarocinie

Piłkarze JKS-u przegrali domowe spotkanie z Cartusią Kartuzy 0:2. Podopieczni trenera Piotra Garbarka utrzymali jednak piętnaste miejsce w tabeli z uwagi na porażkę Uni Solec Kujawski.

Sobotni mecz rozgrywany na stadionie miejskim w Jarocinie zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Żółto-czerwono-niebiescy przez pierwsze pół godziny przeprowadzili kilka groźnych akcji. Pierwszy bramkarza rywali mógł pokonać Adam Saktura, ale jego strzał głową był niecelny. Chwilę później zza pola karnego w środek bramki uderzył Michał Marszałkiewicz. JKS usilnie dążył do objęcia prowadzenia. Futbolówkę w siatce ulokował nawet Adrian Ratajczyk. Niestety z perspektywy Jaroty sędzia dopatrzył się pozycji spalonej u napastnika miejscowych. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w trzydziestej trzecie minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Jakub Poręba, dla którego był to piąty gol w sezonie.

Po zmianie stron obraz gry się zmienił. Goście kontrolowali przebieg pojedynku i jeszcze raz pokonali Bauta. Miało to miejsce w 64. minucie. Wtedy serię błędów jarocińskiej defensywy wykorzystał Mateusz Sopoćko, który technicznym strzałem ucieszył swoich kolegów z zespołu. Jarociniacy próbowali odpowiedzieć. Najlepszą okazję miał Piotr Skokowski, ale jego strzał z rzutu wolnego został zablokowany. Tym samym cenne trzy punkty trafiły na konto Catrusii.

Drużyna trenera Garbarka w kolejnej ligowej potyczce zagra na wyjeździe z Polonią Środa Wielkopolska. To starcie odbędzie się 1 kwietnia o godzinie 16:00 na Stadionie Średzkim.

Jarota Jarocin – Cartusia Kartuzy 0:2 (0:1)
0:1 – Jakub Poręba (33′)
0:2 – Mateusz Sopoćko (64′)

Jarota Jarocin: Jakub Baut – Szymon Soiński (73’ – Wojciech Kryger), Adam Saktura, Dawid Idzikowski, Piotr Skokowski (84’ – Piotr Stachowiak), Michał Marszałkiewicz (84’ – Patryk Pech), Jacek Pacyński (61’ – Emil Jędraszak), Szymon Komendziński, Sebastian Kamiński, Miłosz Kowalski, Adrian Ratajczyk.