Nadal niepokonane w Jarocinie!

Znów świetne widowisko przed własną publicznością stworzyły piłkarki Jaroty Jarocin. Zespół trenera Mirosława Czajka zremisował z liderem rozgrywek – Chrobrym Głogów 2:2.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego ekipa z województwa dolnośląskiego stawiana była w roli faworyta. Gospodynie pokazały jednak, że w tegorocznych zmaganiach halowych są w stanie wygrać z każdym. Początek sobotniego spotkania należał do JKS-u. Nasze zawodniczki stwarzały groźne akcje, ale świetnie między słupkami spisywała się bramkarka gości, która obroniła kilka strzałów z dystansu w wykonaniu Katarzyny Szalczyk. Na pierwszego gola czekaliśmy aż do czternastej minuty. Autorem premierowego trafienia była Amelia Parzyńska. Przed przerwą emocji było co nie miara. Aktywna tego dnia Kinga Waszak wykończyła akcję po podaniu Zofii Sokołowskiej. Do szatni obie ekipy schodziły więc przy remisie 1:1.

Druga połowa rozpoczęła się od dominacji Jaroty. Niestety nie miało to przełożenia na bramki. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w siódmej minucie po zmianie stron. Tym razem na listę strzelców wpisała się Hanna Cieśla. Ta zawodniczka wygrała pojedynek sam na sam z Michaliną Szwałek. Żółto-czerwono-niebieskie ruszyły po raz drugi do odrabiania strat. Ostatecznie do wyrównania doprowadziła Julia Słomianna. W końcówce meczu podopieczne Mirosława Czajki postawiły wszystko na jedną kartę. Jednak więcej trafień już nie zobaczyliśmy i w hali Jarocin Sport nastąpił podział punktów.

Jarota Jarocin w kolejnym domowym spotkaniu podejmie faworyta drugoligowych rozgrywek Futsalu – AZS UAM II Poznań. To starcie odbędzie się w niedzielę, 16 stycznia o godzinie 20:00.

Jarota Jarocin – Chrobry Głogów 2:2 (1:1)
0:1 – Amelia Parzyńska (14.40’)
1:1 – Kinga Waszak (15.33’)
1:2 – Hanna Cieśla (27.39’)
2:2 – Julia Słomianna (30.20’)

Jarota Jarocin: Michalina Szwałek, Kinga Waszak, Julia Słomianna, Beata Wrembel, Alicja Oczkowska, Anna Brzezińska, Julia Urna, Katarzyna Szalczyk, Wiktoria Kaźmierczak, Wiktoria Grodzka, Julia Zięta, Anna Wojciechowska, Aleksandra Nawrocka, Zofia Sokołowska.