Naj, naj, naj… Jaroty w 2022 [1/5]

2022 rok był bogaty w sukcesy jarocińskiego klubu. W okresie Świąt Bożego Narodzenia skupimy się najważniejszych z nich, które podzieliśmy na piłkę seniorską i młodzieżową.

Biorąc pod uwagę rok kalendarzowy i grę we wszystkich seniorskich rozgrywkach, to triumf w Jaraczewie nie ma sobie równych. Zespół rezerw zapisał się w historii klubu, bo ostatni raz to trofeum udało nam się zdobyć ponad pięć lat temu, kiedy w Okręgowym Pucharze Polski pokonaliśmy Ostrovię Ostrów różnicą dwóch trafień. Co ciekawe wtedy naszą drużynę prowadził Janusz Niedźwiedź, który obecnie jest szkoleniowcem ekstraklasowego Widzewa Łódź, a swoją cegiełkę do końcowego sukcesu dołożyli m.in. Krzysztof Matuszak i Jacek Pacyński, czyli bohaterowie finałowego starcia z GKS-em.

Paradoksalnie mecz finałowy, który został rozegrany w Jaraczewie okazał się jednym z łatwiejszych pojedynków dla Jaroty II w Pucharze Polski sezonu 2022/23. Dlaczego ? W tym miejscu należy przypomnieć drogę jaką pokonali żółto-czerwono-niebiescy do tego spotkania. O ile w pierwszych rundach nasi piłkarze nie mieli większych problemów z odniesieniem zwycięstw, to półfinał tych rozgrywek z udziałem KP Słupi i JKS-u okazał się najciekawszym starciem tej edycji, którzy trzymał w napięciu do ostatnich sekund. Jarociniacy wygraną zapewnili sobie w trzeciej doliczonej minucie gry!

Bez wątpienia końcowy wynik w Jaraczewie zrobił wrażenie na rywalach, ale trzeba pamiętać, że na ten sukces zapracowało wielu piłkarzy. Szczególne uznania należą się najlepszym strzelcom. Najwięcej bramek strzelił Miłosz Kowalski, który dziewięcioma trafieniami został też wybrany MVP PP. Skutecznością błyszczał również Jakub Nowak. Perspektywiczny napastnik zdobył sześć aż sześć goli! Oczywiście nie możemy zapominać o pozostałych zawodnikach, zwłaszcza naszych wychowankach. Wielu z nich po raz pierwszy w karierze mogło cieszyć się ze złotego medalu w seniorskiej piłce!

Jarota II Witaszyce wygrała strefowy PP i co dalej ? Zgodnie z regulaminem rozgrywek zwycięzca ma prawo gry w wojewódzkim Pucharze Polski na wiosnę. Zatem w drugiej części sezonu 2022/23 nasz klub reprezentować będą dwa zespoły seniorskie na tym poziomie! Warto przypomnieć, że rezerwy w drodze losowania otrzymały wolny los w 1/16 finału i już czekają na rywala w kolejne rundzie, a będzie nim zwycięzca z pary Mieszko Gniezno – Centra Ostrów.

 

 

Jarota Jarocin
Centra Ostrów
Astra Krotoszyn
1:1
Jarota Jarocin