Najsłabszy mecz w rundzie jesiennej

Porażką zakończyło się ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej sezonu 2019/20 dla podopiecznych trenera Piotra Skokowskiego. Jarociniacy urodzeni w 2003 roku ulegli ekipie ze Śremu.

Choć był to pojedynek z liderem Ligi Wojewódzkiej w kategorii wiekowej B2 Junior, to nasi zawodnicy mogli zaprezentować się ze zdecydowanie lepszej strony. Już w pierwszej połowie z dwóch bramek mogli się cieszyć gracze UKS-u. Zespół z Jarocina w drugiej odsłonie zagrał już ofensywniej, ale gol autorstwa Maurycego Skowrońskiego, jak się okazało później był jedynie trafieniem honorowym. Śremianie po przerwie jeszcze dwukrotnie zmusili Damiana Walkowiaka do kapitulacji. Ostatecznie niedzielne spotkanie w ramach 11. kolejki zakończyło się wygraną przyjezdnych 4:1.

Juniorzy młodsi B1 przerwę zimową spędzą na piątym miejscu w Lidze Wojewódzkiej. Nieznacznie więcej „oczek” zgromadziły na swoim koncie ekipy z Wrześni, Kalisza i Ostrowa Wlkp. Baraże o Centralną Ligę Juniorów U-17 czekają prawdopodobnie graczy ze Śremu. Jeśli awansują, to w rundzie wiosennej rywalizować o punkty będzie dziesięć zespołów.


Liga Wojewódzka B1 Junior (11. kolejka – 27.10.2019 rok):
Jarota Jarocin – UKS Śrem 1:4 (0:2)

Jarota Jarocin: Damian Walkowiak – Miłosz Bolek (75′ – Jakub Wasik), Szymon Bogaczyk, Bartosz Kantek (55′ – Kajetan Oleśków), Bartosz Borysiak (65′ – Miłosz Nowakowski), Norbert Tokarz, Kacper Boruta (65′ – Bartosz Szymkowiak), Mikołaj Szcześniak, Bartosz Dyoniziak (75′ – Miłosz Nowak), Maurycy Skowroński, Aleksander Pisarczyk (71′ – Dawid Bartkowiak).

Unia Janikowo
Jarota Jarocin
Jarota Jarocin
0:1
Sokół Kleczew