Najsłabszy mecz w sezonie

Wysoką porażką zakończyło się spotkanie ligowe dla zawodników Jaroty Jarocin. Podopieczni Marka Nowickiego przegrali wyjazdowe starcie z Bałtykiem Koszalin 2:6.

Pierwsze fragmenty gry sobotnie spotkania były bardzo spokojne. Żadnej z ekip nie udało się poważnie zagrozić w polu karnym swojego rywala. Jednak w 14. minucie gospodarze wykorzystali pierwszy błąd jarocińskich defensorów. Niepilnowany na piątym metrze znalazł się Dawid Gruchała-Węsierski i pewnym strzałem wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Sześć minut później było 2:0. Sędzia dopatrzył się zagrania ręką w wykonaniu kapitana JKS-u i wskazał na „wapno”. Skutecznym egzekutorem okazał się Krystian Krauze. Zespół z Jarocina szukał swoich szans. Najbliżej był Radosław Barabasz, ale po jego uderzeniu głową piłka zatrzymała się na poprzeczce. Nie wykorzystane sytuacje się zemściły. W 37. minucie wynik meczu podwyższył Paweł Łysiak, który przelobował dobrze grającego Sebastiana Kmiecika.

W drugiej odsłonie goli nie brakowało. Pierwszą bramkę w tym spotkaniu dla zespołu Marka Nowickiego zdobył Jakub Czapliński. Miało to miejsce po upływie kwadransa gry. Bałtyk odpowiedział bardzo błyskawicznie. Sześćdziesiąt sekund później na listę strzelców po raz drugi wpisał się Krystian Krauze. Beniaminek piąte trafienie zanotował w 82. minucie. Wtedy futbolówkę do siatki skierował Jakub Janasik. Tuż przed ostatnią minuta regulaminowego czasu gry w polu karnym dobrze ustawiony był Radosław Barabasz i celnym strzałem głową ulokował piłkę w siatce. Ostatnie słowo należało jednak do zespołu z Koszalina. W ostatniej akcji tego starcia wynik ustalił Krzysztof Lisiak.

Jarota Jarocin kolejne spotkanie w trzeciej lidze rozegra w najbliższą sobotę, 3 listopada o godzinie 14:00. Tym razem na stadionie miejskim nasi piłkarze zmierzą się z Chemikiem Bydgoszcz. Dla obu zespołów będzie to bardzo ważny pojedynek.

Bałtyk Koszalin – Jarota Jarocin 6:2 (3:0)
1:0 – Dawid Gruchała-Węsierski (14′)
2:0 – Krystian Krauze (20′ – karny)
3:0 – Paweł Łysiak (37′)
3:1 – Jakub Czapliński (59′)
4:1 – Krystian Krauze (61′)
5:1 – Jakub Janasik (82′)
5:2 – Radosław Barabasz (89′)
6:2 – Krzysztof Lisiak (90′)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Jakub Czapliński, Krzysztof Czabański, Radosław Barabasz, Jędrzej Ludwiczak, Jakub Nowak, Szymon Komendziński (90′ – Piotr Stachowiak), Szymon Piekarski (82′ – Jakub Orzłowski), Daniel Tomaszewski (58′ – Dawid Piskuła), Mateusz Dunaj (77′ – Gabriel Sołtysiak), Mikołaj Łopatka.