Najwyższe miejsce w sezonie

Bardzo ważne zwycięstwo w ostatnią sobotę odnieśli podopieczni Krzysztofa Matuszaka. Trampkarze starsi w roli gospodarza okazale pokonali Włókniarza Kalisz 4:1.

Przedostatnie spotkanie w rundzie jesiennej rozpoczęło się od zdecydowanej przewagi gospodarzy. Dlatego może dziwić fakt, że jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście z Kalisza w 25. minucie. Jarociniacy skutecznie przebili się przez obronę rywali w drugiej połowie. Jako pierwszy uczynił to Alex Jankowiak. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Podopieczni trenera Matuszaka dominowali, ale pokaz skuteczności zaprezentowali w końcówce sobotniego pojedynku. W ostatnich pięciu minutach piłkę do siatki dwukrotnie skierował Franciszek Bzodek.

– Taka gra to najlepsza nagroda dla trenera. Od pierwszej do ostatniej minuty kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku. Zespół z Kalisza nie był w stanie przeciwstawić się naszej agresywnej i konsekwentnej grze w defensywie. Szkoda, że w wielu sytuacjach zabrakło nam skuteczności. Końcowy wynik powinien być zdecydowanie wyższy. Pracujemy ciężko na treningach i to przekłada się na mecze ligowe, ocenił występ swoich podopiecznych, trener Krzysztof Matuszak.

Po pewnym zwycięstwie nad Włókniarzem Kalisz ekipa z Jarocina awansowała na czwarte miejsce w Lidze Wojewódzkiej C1 Trampkarz. Przed zawodnikami z rocznika 2004 ostatni mecz w rundzie jesiennej sezonu 2018/19. W sobotę, 10 listopada gracze JKS-u zagrają na wyjeździe z zamykającym ligową tabelę – Oranje Konin.


Liga Wojewódzka C1 Trampkarz (13. kolejka – 03.11.2018 rok):
Jarota Jarocin – Włókniarz 1925 Kalisz 4:1 (0:1)

Jarota Jarocin: Mateusz Kosmalski – Jan Ziętkowski, Fabian Borkowski, Franciszek Bzodek, Igor Chlebowski, Łukasz Izydorczyk, Alex Jankowiak, Patryk Krawczyk, Łukasz Rogala, Kacper Urbaniak, Wojciech Wojtczak.

Na zmianę wchodzili: Oskar Molecki, Franciszek Andersz, Kamil Banaszak, Adam Gruszecki, Kamil Grzelak, Wojciech Lamprecht, Adam Nowak.

Jarota Jarocin
Ostrzeszów
Górnik Konin
2:0
Jarota Jarocin