Nie sprostali Lubońskiemu

Juniorzy młodsi B1 doznali pierwszej porażki w sezonie rozgrywkowym 2019/20. Podopieczni Piotra Skokowskiego dość niespodziewanie ulegli drużynie z Lubonia 3:5.

W sobotę faworytem byli piłkarze z naszego miasta. To oni mogli pochwalić się, że po czterech kolejkach są wiceliderem rozgrywek Ligi Wojewódzkiej. Pierwsze fragmenty gry należały do JKS-u, który już w trzeciej minucie objął prowadzenie. Wtedy na listę strzelców wpisał się Maurycy Skowroński. Kolejne pół godziny były jednak prawdziwym trzęsieniem ziemi. Gospodarze niespodziewanie strzelili aż trzy gole. Na szczęście Jarociniacy tuż przed zejściem do szatni zdobyli jeszcze bramkę kontaktową, a jej autorem był Aleksander Pisarczyk.

Druga połowa to dobra gra graczy z Lubonia. Rywale odpowiednio w 58 i 79. minucie mogli cieszyć się z kolejnych trafień. Co prawda w samej końcówce trzeciego gola dla Jaroty strzelił Bartosz Borysiak, ale trzy punkty powędrowały na konto gospodarzy. Ostatecznie drużyna z rocznika 2003 po tej porażce zachowała drugą pozycję w tabeli.

Liga Wojewódzka B1 Junior (5. kolejka – 14.09.2019 rok)
Luboński 1943 Luboń – Jarota Jarocin 5:3 (3:2)

Jarota Jarocin: Jakub Szymański – Miłosz Bolek (75’ – Miłosz Nowakowski), Szymon Bogaczyk (70’ – Miłosz Nowak), Bartosz Borysiak, Bartosz Dyoniziak, Bartosz Kantek, Kacper Boruta (78’ – Jakub Wasik), Aleksander Pisarczyk (60’ – Dawid Bartkowiak), Mikołaj Szcześniak, Maurycy Skowroński, Norbert Tokarz.