Niepokonane dziewczyny!

Trzecie zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach wielkopolskiej IV ligi zanotowały piłkarki Jaroty. Zespół z sekcji kobiet naszego klubu w sobotę ograł na wyjeździe Kanię Gostyń 5:0!

Pojedynek idealnie ułożył się dla zawodniczek JKS-u. Już w drugiej minucie w zamieszaniu podbramkowym znakomicie odnalazła się Julia Słomianna, która dopadła do piłki i ulokowała ją w siatce. W pierwszej połowie drugiego gola zdobyła jeszcze Alicja Krzykos. Prowadzenie zespołu trenera Czajki powinno być wyższe, ale dwa uderzenia strzelczyni pierwszego gola okazały się minimalnie niecelne. Warto także wspomnieć, że przed zmianą stron świetną interwencją popisała się Ewelina Czajka. Bramkarka ani razu nie skapitulowała, co może tylko napawać optymizmem na kolejne ligowe potyczki.

Drugie czterdzieści pięć minut to walka o każdy centymetr boiska. Gospodynie próbowały odrobić straty, ale kolejne dwa ciosy zadała Julia Słomianna, a drugi raz tego dnia bramkę strzeliła Alicja Krzykos. – Dziś w naszym zespole zabrakło trzech zawodniczek – Waszak, Tylak i Kaźmierczak. Pomimo tego dziewczyny zagrały skutecznie w ataku czy obronie. W defensywie kapitalną pracę wykonała Marlena Rebelka. Z każdym meczem gramy coraz lepiej, co daje dużo do myślenia rywalkom, podsumował Mirosław Czajka.

Dzięki tej wygranej żółto-czerwono-niebieskie zostały samodzielnym liderem! Co ważne są także jedyną drużyną w czwartoligowych rozgrywkach, która ma na swoim dziewięć punktów i nie straciła żadnej bramki. Za tydzień w czwartym starciu sezonu 2022/23 podejmą AZS UAM Poznań na własnym terenie.

Kania Gostyń – Jarota Jarocin 0:5 (0:2)
0:1 – Julia Słomianna (2′)
0:2 – Alicja Krzykos (10′)
0:3 – Julia Słomianna (47′)
0:4 – Julia Słomianna (59′)
0:5 – Alicja Krzykos (68′)

Jarota Jarocin: Ewelina Czajka – Julia Urna, Julia Zięta (80′ – Klaudia Sopniewska), Aleksandra Nawrocka, Marlena Rebelka, Beata Wrembel, Alicja Krzykos, Alicja Oczkowska, Katarzyna Szalczyk (75′ – Anna Wojciechowska), Oliwia Krysińska, Julia Słomianna (80′ – Julita Urbańska).