Niepokonani w trzeciej lidze

Świetna passa zawodników Jaroty Jarocin na początku sezonu 2018/19. W swoim trzecim meczu ligowym podopieczni trenera Marka Nowickiego zremisowali na wyjeździe ze Świtem Skolwin 1:1.

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili gracze z Jarocina. W drugiej minucie w poprzeczkę trafił Radosław Barabasz po precyzyjnym dośrodkowaniu Krzysztofa Czabańskiego. Swoje okazję w pierwszej części gry mieli również Mateusz Molewski oraz Mikołaj Łopatka. Tego dnia brakowało wykończenia pod bramką rywali. Szczecinianie odpowiedzieli w trzydziestej piątej minucie. W tej sytuacji poprzeczka uratowała Jarotę. Trzy minuty później gospodarze wyszli na prowadzenie. Autorem pierwszego gola był Adam Nagórski. 27-letni zawodnik z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki. W ostatnich minutach przed zmianą stron gra toczyła się głównie w środkowej części boiska i wynik meczu nie uległ zmianie.

Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęli piłkarze JKS-u. To oni w 48. minucie doprowadzili do wyrównania po trafieniu Piotra Skokowskiego z rzutu karnego. Wcześniej w polu karnym sfaulowany został Mikołaj Łopatka, który kwadrans przed końcem spotkania mógł zostać bohaterem, ale spudłował z bliskiej odległości. W miedzy czasie rywale po błędzie Filipowiaka mieli rzut wolny pośredni. Dawid Zieliński przestrzelił jednak nad bramką. Decydująca akcja mogła mieć miejsce w 87. minucie. Sędzia podyktował rzut karny dla Świtu, ale po konsultacji z asystentem zmienił swoją decyzję i wskazał na rzut rożny. Wynik nie uległ już zmianie. Podopieczni trenera Nowickiego do Jarocina wrócili więc z cennym punktem.

Za tydzień w niedzielę przed własną publicznością zagramy z KKS-em Kalisz, który po trzech kolejkach zgromadził na swoim koncie zaledwie dwa „oczka”. Początek tego starcia zaplanowano na godz. 16:00.

Świt Skolwin (Szczecin) – Jarota Jarocin 1:1 (1:1)
38′ – Adam Nagórski (1:0)
48′ – Piotr Skokowski (1:1)

Jarota Jarocin: Mateusz Filipowiak – Jakub Czapliński (78’ Marcin Banaszak), Radosław Barabasz, Krzysztof Czabański, Igor Skowron, Piotr Skokowski – Daniel Tomaszewski (90’ Beniamin Wrembel), Mateusz Dunaj, Jakub Nowak, Mateusz Molewski (68’ Jędrzej Ludwiczak) – Mikołaj Łopatka