O „6 punktów” z sąsiadem w tabeli

O przysłowiowe sześć punktów zagrają piłkarze Jaroty Jarocin, którzy na wyjeździe zmierzą się z Wierzycą Pelplin. Dla obu zespołów będzie to kluczowe spotkanie w końcówce sezonu 2017/18.

Sobotnie rywalizacja w Tczewie będzie miała podwójne znaczenie. To nie tylko gra o trzy punkty, ale przede wszystkim bezpośrednia potyczka o pozostanie w trzeciej lidze. W tabeli wyżej są piłkarze JKS-u, którzy po 27. kolejkach plasują się na jedenastej pozycji. Rywale z Pelplina sklasyfikowani są na dwunastym miejscu i mają na swoim koncie dwa „oczka” mniej niż jarociński zespół. Jednak ekipie z województwa pomorskiego w przedostatniej serii spotkań zostaną przypisane trzy punkty za walkower z Energetykiem Gryfino. W pierwszej konfrontacji tych drużyn górą byli zawodnicy Jaroty Jarocin, którzy odnieśli pewne zwycięstwo 2:0. Wtedy do siatki trafili Damian Sierant oraz Piotr Skokowski z rzutu karnego.

Podopieczni Marcina Woźniaka z pewnością będą chcieli odbudować morale po ostatniej niespodziewanej porażce przed własną publicznością z Centrą Ostrów Wielkopolski. Jarociniacy muszą zapomnieć o tym co było w ubiegłym tygodniu i skupić się na realizacji z Wierzycą Pelplin, która przegrała pięć ostatnich meczów ligowych z Kotwicą Kołobrzeg (0:1), Świtem Skolwin (0:3), Sokołem Kleczew (0:2), Bałtykiem Gdynia (0:1) oraz Polonią Środa Wielkopolska (0:2).  

Sobotnie starcie na boisku należącego do Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji rozpocznie się o godzinie 17:00. Wyniku na żywo z tego pojedynku szukajcie na naszych portalach społecznościowych.   

Jarota Jarocin
Zagłębie II Lubin
Jarota Jarocin
0:0
Piast Żmigród