Od 0:2 do 3:2!

Rezerwy Jaroty znów zwycięskie! Tym razem zespół trenera Matuszaka do ostatniej minuty musiał walczyć o wygraną przeciwko Odolanovii. Ostatecznie gospodarze pokonali rywali 3:2.

Niedzielna konfrontacja wyśmienicie ułożyła się dla graczy dziewiątej ekipy poprzedniego sezonu w „Okręgówce”. Zawodnicy z Odolanowa po pół godzinie gry dość nieoczekiwanie prowadzili 2:0. Wyraźnie podrażnieni piłkarze rezerw musieli więc wziąć się do odrabiania strat. Sygnał swojej drużynie w trzecim kwadransie gry dał Szymon Bogaczyk, który strzelił bramkę kontaktową. Po przerwie przez długi czas rezultat nie uległ zmianie, ale w końcówce meczu decydujące ciosy zadali Marcin Konopka oraz Miłosz Kowalski.

Jarota II została samodzielnym liderem rozgrywek grupy szóstej Klasy Okręgowej. Drugi zespół jarocińskiego klubu w następnym tygodniu czekają dwa mecze wyjazdowe. W środku tygodnia udadzą się do Stawiszyna na starcie pucharowe strefy kaliskiej, a trzy dni później rozegrają spotkanie ligowe w Grabowie.

Jarota II Witaszyce – Odolanovia Odolanów 3:2 (1:2)
0:1 – Jakub Kraska (14′)
0:2 – Artur Stachowicz (26′)
1:2 – Szymon Bogaczyk (31′)
2:2 – Marcin Konopka (74′)
3:2 – Miłosz Kowalski (80′)

Jarota II Witaszyce: Mikołaj Marciniak – Szymon Bogaczyk, Nikodem Dryjański, Marcin Konopka (85′ – Wojciech Lamprecht), Krzysztof Matuszak, Jakub Nowak, Igor Rybarczyk, Mikołaj Kowalski, Dawid Idzikowski, Emil Jędraszak (75′ -Filip Szydlik), Miłosz Kowalski.