Odzyskali pozycję lidera w Lidze Wojewódzkiej!

Świetny mecz w ostatnią niedzielę rozegrali juniorzy młodsi B1 na szczeblu województwa. Podopieczni trenera Piotra Skokowskiego w roli gospodarza ograli Grom Wolsztyn 6:0.

Pojedynek rozgrywany w ramach dziewiątej kolejki rozpoczął się od sytuacji strzeleckich JKS-u. Przeciwnicy zdołali utrzymać remis do dwudziestej szóstej minuty. Wtedy wynik meczu otworzył Maurycy Skowroński, który chwilę później podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Jarociniacy nie zamierzali na tym poprzestać i tuż przed zejściem do szatni gola na 3:0 zdobył Bartosz Borysiak. Po przerwie nasi zawodnicy z Akademii strzelili kolejne trzy bramki. Ponownie na listę strzelców wpisał się Bartosz Borysiak, a po jednym trafieniu dołożyli Aleksander Pisarczyk i Kacper Boruta.

Juniorzy młodsi B1 z dorobkiem dziewiętnastu punktów przewodzą w ligowej stawce. Do zakończenia rundy jesiennej sezonu 2019/20 pozostały jeszcze dwie kolejki. W nadchodzący weekend podopieczni trenera Skokowskiego będą pauzować, a za blisko dwa tygodnie zmierzą się z UKS-em Śrem. Oprócz tych dwóch ekip o zwycięstwo i udział w barażu o Centralną Ligę Juniorów U-17 powalczy jeszcze KKS 1925 Kalisz.


Liga Wojewódzka B1 Junior (9. kolejka – 13.10.2019 rok):
Jarota Jarocin – Grom Wolsztyn 6:0 (3:0)

Jarota Jarocin: Damian Walkowiak – Bartosz Kantek, Szymon Bogaczyk, Bartosz Borysiak, Dawid Bartkowiak (46’ – Jakub Wasik), Miłosz Nowak (53’ – Kacper Boruta), Bartosz Szymkowiak (77’ – Aleksander Pisarczyk), Miłosz Nowakowski (62’  – Miłosz Bolek), Maurycy Skowroński, Norbert Tokarz, Mikołaj Szcześniak (57’ – Bartosz Dyoniziak).

Unia Janikowo
Jarota Jarocin
Jarota Jarocin
0:1
Sokół Kleczew