Okręgowy Puchar Polski nie dla Jaroty

Wysoką porażką dla podopiecznych trenera Piotra Garbarka zakończył się mecz finałowy Okręgowego Pucharu Polski. Triumfatorem tegorocznych rozgrywek został KKS Kalisz.

Środowe starcie rozpoczęło się od fatalnej pomyłki głównego sędziego – Kamila Kaźmierczaka, który podyktował jedenastkę dla gospodarzy. Rzut karny na gola zamienił Hubert Antkowiak. Po dziesięciu minutach gry było już 2:0 dla ekipy z Kalisza. Jednak chwilę wcześniej kolejny błąd popełnił arbiter z Krotoszyna. Tym razem odgwizdując faul przed polem karnym. Po raz drugi w tym meczu skutecznością błysnął wychowanek JKS-u. Jarociniacy próbowali przedostać się w pole karne rywali, ale kolejne gole zdobywali podopieczni Dariusza Marca. Jeszcze przed przerwą do siatki trafiali Robert Tunkiewicz i Alan Janowski, który niefortunnie skierował futbolówkę do własnej bramki.

Na drugą połowę zespół z Jarocina wyszedł bardzo zmobilizowany. Pomimo tego w 52. minucie hat-tricka skompletował Hubert Antkowiak. Ostatnie pół godziny, to niezłe sytuacje naszej drużyny. Groźnie uderzali Piotr Skokowski czy Patryk Adamski. Warto również wspomnieć, że Patryk Kieliba był faulowany w polu karnym, ale rozjemca nie dopatrzył się przewinienia obrońcy KKS-u. Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił Patryk Jarantowicz.

KKS 1925 Kalisz – Jarota Jarocin 6:0 (4:0)

Jarota Jarocin: Bartosz Kubiak – Alan Janowski, Krzysztof Matuszak, Jędrzej Ludwiczak (80′ – Piotr Stachowiak), Piotr Skokowski, Adam Męcfel (80′ – Szymon Komendziński), Beniamin Wrembel (65’ – Miłosz Kowalski), Jakub Nowak, Dawid Idzikowski, Patryk Kieliba (76’ – Daniel Tomaszewski), Mikołaj Łopatka (76’ – Patryk Adamski)