Opinie po meczu LKS Gołuchów – Jarota Jarocin

LKS Gołuchów pokonał Jarotę Jarocin 3:0 w meczu finałowym Okręgowego Pucharu Polski na szczeblu Kaliskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Zapraszamy do sprawdzenia wypowiedzi trenerów obu drużyn, zawodnika Damiana Sieranta oraz Andrzeja Mrozińskiego – Prezesa OZPN Kalisz.

Marcin Woźniak (trener Jaroty Jarocin): Dziś zagraliśmy poniżej naszych oczekiwań. Zwłaszcza w pierwszej połowie. Po przerwie stworzyliśmy kilka sytuacji, ale nic nie wpadło do siatki. To się zemściło i straciliśmy drugą bramkę ze stałego fragmentu gry. Zrobiłem sześć zmian z myślą o sobotnim spotkaniu z Górnikiem Konin. Miałem okazję przyjrzeć się wszystkim zawodnikom. Chciałem podkreślić, że gra toczy się dalej. Przed nami ważny mecz z Górnikiem Konin. Znam ten zespół bardzo dobrze. Z przygotowania wystawimy sobie „piątkę”, ale wszystko zweryfikuje boisko.

Maciej Dolata (trener LKS-u Gołuchów): Dla obu drużyn był to szczególny pojedynek. Na ten sukces pracowaliśmy bardzo długo. Ostatnio punktujemy w czwartej lidze. Dla nas rozgrywki ligowe, podobnie jak dla zespołu z Jarocina są najważniejsze. Myślę, że moi piłkarze nie mają się czego wstydzić. W dzisiejszym spotkaniu momentami pokazaliśmy naprawdę dobry futbol. Dzięki temu zwycięstwu oczywiście będziemy chcieli godnie reprezentować Kaliski OZPN w Pucharze Polski na szczeblu wojewódzkim.

Damian Sierant (zawodnik Jaroty Jarocin): Ten mecz zupełnie nam nie wyszedł. Na gorąco trudno jest powiedzieć co zadecydowało o naszej porażce. Musimy na spokojnie przeanalizować to spotkanie i poprawić naszą grę w najbliższą sobotę. U siebie zawsze jesteśmy mocni i tego starcia nie możemy przegrać.

Andrzej Mroziński (Prezes OZPN Kalisz): Gratuluję drużynie z Gołuchowa zwycięstwa. Pod względem sportowym i organizacyjnym gospodarze spisali się bardzo dobrze. Na boisku różnicy klas rozgrywkowych zupełnie nie było widać. W pierwszej części gry pomagał im wiatr, a po przerwie zdobyli dwa gole w końcówce spotkania. Obie drużyny zaprezentowały ofensywny styl gry, a to kibicowi mogło się podobać.